Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Kur investuoja turtingiausias Amerikos žmogus

Kur investuoja turtingiausias Amerikos žmogus Kur investuoja turtingiausias Amerikos žmogus

Billą Gatesą geriausiai žinome kaip susikrovusį milijardus iš kompanijos „Microsoft“ bei vėlesnių jo filantropinių darbų. Tačiau pastaruoju metu nutiko šis tas įdomaus: JAV žurnalo „Forbes“ sudaromame turtingiausiųjų sąrašo duomenimis, jis praturtėjo 6 mlrd. JAV dolerių, tad nuo šiol iš viso valdo 66 mlrd. JAV dolerių turtą.

Anot "Forbes", dabartinė B. Gateso turto vertė stulbinančiai nesusijusi su prieš 37 metus jo įkurtos kompanijos akcijų verte. Dėl periodinio akcijų išpardavimo, „Microsoft“ šiandien sukrauna vos penktadalį B.Gateso turto. Ir ši dalis mažėja: praėjusiais metais ji sudarė ketvirtadalį. Didelė dalis likusio jo turto susiję su investicijų dariniu pavadintu „Cascade Investment“, kuris įsikūręs gana netoli „Microsoft“ pagrindinės būstinės.

Apie šią kompaniją nėra daug žinoma, išskyrus jos didžiausias investicines pozicijas, taigi ir apie tai, kur investuoja turtingiausias JAV žmogus. Ir nors keista, tačiau technologijų karalius labiau mėgsta nuobodžias Warreno Buffeto stiliaus atsiperkančias investicijas ar bent aktyvų difersifikavimą.

Pavyzdžiui, šiemet B. Gatesas susišlavė kompanijos „Republik Services“, kuri valdo 334 šiukšlių surinkimo bendroves, 191 veikiantį sąvartyną bei 74 perdirbimo įstaigas, akcijas. B. Gatesas jau kurį laiką buvo vienas didžiųjų „Republic Services“ akcininkų, tačiau šiemet jo dalis išaugo 16 proc., nors akcijų vertė ūgtėlejo vos 3 proc. Iš viso B. Gateso akcijų vertė šioje kompanijoje sudaro 2,2 mlrd. JAV dolerių.

Jis taip pat padidino savo akcijų dalį ir automobilių prekybos tinkle „AutoNation“ 17 proc., taip užsitikrindamas akcijų, kurių vertė 680 mln. JAV dolerių. „AutoNation“ valdo 258 naujų automobilių frančizių, daugiausia JAV Pietryčiuose. Priešingai nei „Republic Services“, šios kompanijos akcijoms šiemet sekėsi gerai: jos augo 13 proc. kai B. Gates‘as jų įsigijo.

Kitas B. Gates‘o turto gabalas yra kompanija „Ecolab“, tiekianti valymo priemones. Jo dalis čia nepasikeitė per pastaruosius metus, tačiau yra viena didžiausių žinomų B. Gates‘o investicijų, kurios vertė 1,8 mlrd. JAV dolerių.

Visos šios trys kompanijos rinkoje vertinamos kaip priimtinos vertės. Tai nėra ypatingi sandoriai, tačiau jie nėra ir itin brangus. Vis dėlto nuostabu, nes „Microsoft“ yra vertingesnis pirkinys nei viena iš jų. Programinės įrangos gamintoja, kurią įkūrė B. Gatesas parduodama už kainą, kurios kompanija yra verta devyniskart nei būsimos pajamos. Tai vertės žaidimas.

Minėtoji „Cascade Investment“ taip pat aktyviai užsiima „Microsoft“ didžiausiomis investicijomis. Nuo 1994-ųjų kompanijai vadovauja Michaelas Larsonas, kuris taip pat yra kelių kitų bendrovių, kuriose investavo B.Gatesas, direktorius. Pavyzdžiui, „Republic Services“, „Autonation“, „Group Televisa“ ir „Ecolab“.

 

Ekonomika.lt

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital