Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

P. Auštrevičius po ES fiskalinės drausmės sutarties ratifikavimo: „Gilėjančiai integracijai alternatyvų nėra“

Spekuliantai.lt | 2012-06-28 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1833
Raktiniai žodžiai: ES, fiskalinė drausmė
P. Auštrevičius po ES fiskalinės drausmės sutarties ratifikavimo: „Gilėjančiai integracijai alternatyvų nėra“ P. Auštrevičius po ES fiskalinės drausmės sutarties ratifikavimo: „Gilėjančiai integracijai alternatyvų nėra“

 Petras Auštrevičius, Europos federalistų sąjungos Lietuvoje prezidentas

Šiandien sulaukėme džiugių žinių. Lietuvos Seimas priėmė sprendimą, kuriuo buvo ratifikuota Europos Sąjungos (ES) Ekonominio stabilumo ir finansinės drausmės sutartis.

Norėčiau priminti, kodėl ši sutartis atsirado ir kodėl ji mums reikalinga. ES ekonominės bėdos prasidėjo nuo to, kad kai kurios Europos pietuose esančios valstybės ilgą laiką gyveno ne pagal kišenę – skolinosi vien tiktai vardan didesnio vartojimo, o darbo užmokestis augo kur kas greičiau nei darbo našumas. Dėl to tų šalių ekonomikos tapo nekonkurencingos, tai galiausiai lėmė ir gilias socialines problemas.

Vienas pagrindinių ES tikslų – stiprinti bendrąjį fiskalinį sąjungos aspektą. Kadangi ES iš principo nėra padalyta į Pietus ir Šiaurę, Vakarus ir Rytus, reikėjo naujų sprendimų. Taip gimė ši ES fiskalinės drausmės sutartis. Sutartis, kuri, reikia pripažinti, yra teisingas, nors galbūt ir šiek tiek pavėluotas žingsnis.

Primenu, kad šios sutarties tikslas – užtikrinti tvarią ES finansinę sistemą ir užkirsti kelią perviršinio deficito susidarymui valstybėse narėse. Subalansuoto biudžeto taisyklė turi būti perkelta į valstybių narių nacionalinę teisę, pirmenybę teikiant Konstituciniam lygmeniui.

Nesitikiu, kad ES fiskalinės drausmės įgyvendinimas valstybėse narėse bus lengvas. Jau dabar pasigirsta siūlymų peržiūrėti kai kuriuos principus.

Tačiau esu giliai įsitikinęs, kad ES negali būti tvirta ekonominė ir politinė sąjunga su ligšioliniais valdymo instrumentais. Akivaizdu, kad norint sulaukti sėkmės šiandien reikia papildomų priemonių. Dėl to neatsitiktinai šiomis dienomis prasidedančioje Europos Vadovų Taryboje bus rimtai svarstomi tokie siūlymai, kaip vieningas bankų sistemos valdymas, tolesnis fiskalinės sąjungos gilinimas ir visiškai naujos ES augimo sutarties rengimas.

Noriu pabrėžti, kad Lietuva yra suinteresuota stipria ES, o fiskalinės drausmės sutartis kartu yra žingsnis stipresnės Lietuvos link.

Geresnio laiko reformoms nebus. Šiuo metu nematome apčiuopiamų alternatyvų ES integracijos gilinimui ir federalizmo principais grindžiamų ES valdymo instrumentų atsiradimui. Tuo pačiu norisi tikėti, kad augančią ir gilėjančią ES integraciją lydės tolimesnė Sąjungos valdymo demokratizacija – tai ir Europos Parlamento galių plėtimas, ir tiesiogiai renkamų aukščiausių pareigybių atsiradimas. Tai ypač laukiami žingsniai, kurie bus naudingi visiems europiečiams.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital