Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

„Orion LIE indekso parodymai gegužės mėnesį“

Orion Securities | 2012-05-21 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1430
Raktiniai žodžiai: Orion Securities, Orion Lietuvos išankstinis ekonomikos indeksas
„Orion LIE indekso parodymai gegužės mėnesį“ „Orion LIE indekso parodymai gegužės mėnesį“

 Gegužės mėnesio „Orion Lietuvos Ekonomikos Išankstinio“ indekso („Orion LIE“ indeksas) reikšmė paaugo apie 1,8 procento. Priminsime, kad „Orion LIE“ indeksas auga jau penktą mėnesį iš eilės po to, kai 2011 m. pabaigoje keturis mėnesius iš eilės smuko. Pastaraisiais mėnesiais auga beveik visi indeksą sudarantys komponentai – nedidėja tik vartotojų lūkesčiai.

Optimizmo dėl Lietuvos ekonomikos augimo suteikia per pastarąjį mėnesį smarkiai padidėję gamybos įmonių užsakymai ir gerokai aukštyn pasistiebę gamybos įmonių vadovų lūkesčiai. Pastaraisiais mėnesiais „Orion LIE“ indekso augimas pasiekė paskutinį kartą 2010 m. pabaigoje stebėtus sparčius augimo tempus. Taigi, remiantis indekso parodymais, galime teigti, kad bent jau artimiausiu metu Lietuvos ekonomikos atsigavimas išliks tvarus.

Priminsime, kad „Orion LIE“ indeksas atspindi Lietuvos ekonomikos svyravimus ir yra naudojamas iš anksto recesijoms nuspėti. Indeksas recesiją nuspėja II–III ketvirčius iš anksto. Nors spartesnis „Orion LIE“ indekso augimas atspindi spartesnį Lietuvos ekonomikos augimą, tačiau, tikslų indekso augimo ar smukimo tempą negalima tapatinti su Lietuvos BVP augimo ar smukimo tempu.


Apie indeksą
Nuo 2011 m. lapkričio „Orion Securities" kiekvieną mėnesį skelbia „Orion Lietuvos išankstinį ekonomikos indeksą" („Orion LIE indeksą&bdquo. Šis indeksas nusako ateities Lietuvos ekonomikos būklę maždaug 2-3 ketvirčiams į priekį, todėl yra naudojamas Lietuvos ekonomikos pokyčiams prognozuoti.
Panašus indeksas JAV yra naudojamas nuo pat 1960-ųjų metų, jį skaičiuoja ir skelbia “Conference board” organizacija, besispecializuojanti verslo įmonių konsultavime ekonominiais klausimais. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija išankstinius indeksus skaičiuoja savo narėms. „Orion LIE indeksas“ sukurtas naudojantis „Conference Board" ir EBPO organizacijų metodologijomis. Indekso komponentai apima įvairias ūkio sritis.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital