Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

NASDAQ OMX Baltijos biržos išdalijo 2011 metų Baltijos šalių vertybinių popierių rinkos apdovanojimus

Spekuliantai.lt | 2012-01-27 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2028
Raktiniai žodžiai: Nasdaq OMX Baltic, apdovanojimai
NASDAQ OMX Baltijos biržos išdalijo 2011 metų Baltijos šalių vertybinių popierių rinkos apdovanojimus NASDAQ OMX Baltijos biržos išdalijo 2011 metų Baltijos šalių vertybinių popierių rinkos apdovanojimus

 Vilnius, 2012 m. sausio 26 d. – NASDAQ OMX Baltijos vertybinių popierių biržos Vilniuje, Taline ir Rygoje paskelbė Baltijos vertybinių popierių rinkos 2011 metų apdovanojimų rezultatus. Šie kasmetiniai apdovanojimai rengiami jau šeštus metus iš eilės. Pernai buvo vertinamos 54 Baltijos šalių biržų prekybos sąrašuose esančios bendrovės bei visų trijų biržų nariai.
Pagrindinis apdovanojimas, skiriamas bendrovei už geriausius ryšius su investuotojais Baltijos šalyse, atiteko TEO LT.

TEO LT pagrindinį NASDAQ OMX Baltijos rinkų apdovanojimą pelno jau penktą kartą per šių apdovanojimų istoriją. Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo vandens tiekimo įmonė Tallinna Vesi iš Estijos ir farmacijos bendrovė Grindeks iš Latvijos.

Aktyviausiai prekiavusiu NASDAQ OMX Baltijos biržų nariu 2011 metais buvo pripažintas LHV bankas iš Estijos.

„Džiaugiuosi, matydamas ženklią bendrovių pažangą gerinant ryšių su investuotojais kokybę ir dideles Baltijos biržų narių veiklos pastangas,“ – sakė Bob Greifeld, NASDAQ OMX Group generalinis direktorius (CEO). „NASDAQ OMX teikiamos paslaugos ir produktai padeda bendrovėms ir biržos nariams vystyti savo verslą. 2011 metais 87 bendrovės pritraukė daugiau nei 10 milijardų JAV dolerių kapitalo NASDAQ OMX biržose Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kartu su mūsų partneriais ir klientais mes kuriame efektyvias rinkas ir teikiame sprendimus listinguojamoms bendrovėms, tuo pačiu prisidėdami prie ekonomikos augimo tiek išsivysčiusiose, tiek ir besivystančiose rinkose, įskaitant Baltijos šalių regioną,“ - sveikindamas nugalėtojus pabrėžė Bob Greifeld.

„Geri ryšiai su investuotojais padeda įmonėms augti. Baltijos šalių bendrovėms labai svarbu palaikyti aukštą ryšių su investuotojais kokybę, nes finansų rinkos dalyviai labiau pasitiki skaidriomis ir atsakingomis įmonėmis. Džiaugiamės, kad praėjusiais metais 26 Baltijos šalių bendrovės pagerino savo ryšius su investuotojais,“ – sakė Arminta Saladžienė, NASDAQ OMX Baltijos rinkų vadovė.

„Gerų santykių tarp įmonių ir investuotojų pagrindas yra skaidrumas, pasitikėjimas ir komunikacija. Todėl valstybės valdomoms įmonėms turi būti keliami ne mažiau griežti reikalavimai nei biržoje listinguotoms bendrovėms. Viešai skelbiamos ketvirtinės ir metinės įmonių ataskaitos turi tapti įprastos ir pačioms įmonėms, ir visuomenei. NASDAQ OMX Baltijos vertybinių popierių rinkų apdovanojamų įmonių pavyzdys yra įkvepiantis, nes skaidrumas ne tik gerina įmonių rezultatus, generuoja pajamas, bet ir teikia apčiuopiamą naudą Lietuvos žmonėms ir šalies ekonomikai,“ – teigė ūkio ministras Rimantas Žylius.

NASDAQ OMX Vilnius bendrovės ypač išsiskyrė metinės ataskaitos ir pranešimų apie esminius įvykius kategorijose bei pagal analitikų vertinimą - net dešimt lietuviškų listinguojamų įmonių pateko tarp geriausių 20-ties Baltijos šalių įmonių metinės ataskaitos kategorijoje, o pagal analitikų vertinimą – Lietuvos bendrovės buvo pirmame penketuke.

Apdovanojimai buvo išdalyti 9 kategorijose.

Baltijos šalių vertybinių popierių rinkos apdovanojimus gavusių bendrovių sąrašas:
Geriausi ryšiai su investuotojais Baltijos šalyse
Pirma vieta: TEO LT
Antra vieta: Tallinna Vesi
Trečia vieta: Grindeks

Geriausiai informaciją rinkai atskleidžianti NASDAQ OMX Vilnius bendrovė
Pirma vieta: TEO LT
Antra vieta: Invalda
Trečia vieta: Apranga

Geriausiai informaciją rinkai atskleidžianti NASDAQ OMX Riga bendrovė
Pirma vieta: Grindeks
Antra vieta: SAF Tehnika
Trečia vieta: Olainfarm

Geriausiai informaciją rinkai atskleidžianti NASDAQ OMX Tallinn bendrovė
Pirma vieta: Tallinna Vesi
Antra vieta: Tallink Grupp
Trečia vieta: Baltika

Geriausias investuotojams skirtas internetinis tinklalapis Baltijos šalyse
Penkios Baltijos biržų bendrovės surinko vienodą maksimalų 25 taškų skaičių:
• City Service (www.cityservice.lt)
• Grindeks (www.grindeks.lv)
• Tallinna Vesi (www.tallinnavesi.ee)
• Tallink Grupp (www.tallink.com)
• TEO LT (www.teo.lt)

Geriausiai informaciją rinkai atskleidžianti Baltijos biržų mažos kapitalizacijos bendrovė
(šioje kategorijoje vertinamos bendrovės, kurių kapitalizacija neviršija 25 mln. eurų)
Pirma vieta: SAF Tehnika
Antra vieta: Arco Vara
Trečia vieta: Limarko laivininkystės kompanija

Geriausiai paruošta metinė ataskaita Baltijos šalyse
Pirma vieta: TEO LT
Antra vieta: Tallinna Vesi
Trečia vieta: Grindeks

Labiausiai per metus patobulėjusi bendrovė ryšių su investuotojais srityje Baltijos šalyse
Pirma vieta: Premia Foods (+15.84 taškai)
Antra vieta: Latvijas balzams (+12.94 taškai)
Trečia vieta: Šiaulių bankas (+7.80 taškų)

Aktyviausiai prekiavęs Baltijos biržų narys
Pirma vieta: LHV pank (Estija)
Antra vieta: SEB bankas (Lietuva)
Trečia vieta: Bankas Finasta (Lietuva)

Renginio metu taip pat buvo paskelbti Lietuvos vertybinių popierių rinkos apdovanojimai:
• Lietuvos smulkiesiems investuotojams patraukliausia bendrove biržoje NASDAQ OMX Vilnius 2011 metais buvo išrinkta TEO LT. Renkant šios kategorijos nugalėtoją, birža bendradarbiavo su Investuotojų asociacija. Vertinant bendroves buvo atsižvelgta į jų vykdomos veiklos skaidrumą, vadovų bendravimą su investuotojais, pagrindinių akcininkų požiūrį į investuotojus, pateikiamų pranešimų kokybę, akcijų likvidumą biržoje.

• Metų iniciatyva Lietuvos vertybinių popierių rinkoje - Orion Asset Management. Apdovanojimas skirtas už pirmojo Baltijos šalyse atviro investicinio fondo OMX Baltic Benchmark Fund, sukurto pagal NASDAQ OMX Baltijos šalių akcijų lyginamąjį indeksą, įsteigimą ir listingavimą.

• Specialus NASDAQ OMX Vilnius apdovanojimas atiteko Investuotojų asociacijai už indėlį tobulinant Lietuvos kapitalo rinką, aktyviai ginant smulkiųjų investuotojų interesus, šviečiant visuomenę investavimo klausimais, teikiant pasiūlymus kaip užtikrinti geresnę smulkiųjų akcininkų teisių apsaugą.

• Metų maklerio apdovanojimas įteiktas Rimantui Januševičiui (Šiaulių bankas), kurį balsuodami išrinko kolegos, finansų rinkas nušviečianti žiniasklaida, investuotojai ir birža. Renkant metų maklerį buvo vertinami profesiniai gebėjimai, maklerio etika, aktyvus vertybinių popierių rinkos propagavimas žiniasklaidoje bei visuomenėje, tokios asmeninės maklerio savybės kaip patikimumas, pareigingumas, lankstumas, bendravimo kultūra, iniciatyvumas, o taip pat ir maklerio profesijos reprezentavimas plačiąja prasme.

• Atminimo statulėlėmis buvo apdovanota 15 metų listingavimo biržoje NASDAQ OMX Vilnius jubiliejų švenčianti bendrovė Lietuvos dujos.

2000 litų vertės piniginis prizas buvo įteiktas Mykolo Romerio universiteto magistro laipsnį įgijusiam Mariui Lukminui, laimėjusiam NASDAQ OMX Vilnius skelbtą konkursą Lietuvos studentams, rašantiems baigiamuosius mokslinius darbus apie Lietuvos ir Baltijos valstybių vertybinių popierių rinkas. Jo darbas “Užskaitos samprata ir jos taikymo problemos nemokumo kontekste“ buvo pripažintas geriausiu 2011 m. baigiamuoju moksliniu darbu apie vertybinių popierių rinką. Konkursui pateiktus darbus vertino Finansų analitikų asociacijos bei NASDAQ OMX Vilnius atstovai. Šis konkursas - tai biržos vykdomos investuotojų švietimo programos „Investuok sumaniai“ dalis.


Susumavus rezultatus pagal visus projekto kriterijus (t.y. pateiktą metinę informaciją, periodines ataskaitas, pranešimus apie esminius įvykius, bendrovių interneto puslapius bei analitikų įvertinimą), šių 20 bendrovių surinkti balai buvo aukščiausi Baltijos šalyse:
1. TEO LT
2. Tallinna Vesi
3. Grindeks
4. SAF Tehnika
5. Tallink Grupp
6. Invalda
7. Baltika
8. Premia Foods
9. Nordecon
10. Olainfarm
11. Apranga
12. Šiaulių bankas
13. Harju Elekter
14. Latvijas Gāze
15. City Service
16. Sanitas
17. Arco Vara
18. Merko Ehitus
19. Olympic Entertainment Group
20. Ekspress Grupp

Apie vertinimo kriterijus, naudojamus Baltijos vertybinių popierių rinkos apdovanojimų projekte:
Bendrovėms buvo skiriami taškai pagal aiškiai nustatytus, apibrėžtus ir lengvai išmatuojamus kriterijus. Kiekviena bendrovė buvo vertinama pagal daugiau nei 120 kriterijų. Projekto metu buvo vertinama tik viešai anglų kalba skelbiama tokia bendrovės informacija: metų ataskaita, periodinės ataskaitos, esminiai įvykiai, interneto tinklalapis, o taip pat - investuotojų bei analitikų nuomonė apie bendrovę. Papildomi balai buvo skirti už dalyvavimą renginiuose su investuotojais, socialinės atsakomybės ataskaitą, investuotojo kalendorių, išsamius veiklos rezultatų komentarus, skelbiant finansines ataskaitas per biržos informacinę sistemą „GlobeNewswire” bei kas mėnesį skelbiamus faktinius veiklos rezultatus per biržos informacinę sistemą.

Pagrindiniai kriterijai, kuriais remiantis buvo vertinami nariai, yra jų aktyvumas, prekiaujant akcijomis ir skolos vertybiniais popieriais (apyvarta akcijomis, sandorių skaičius, apyvarta skolos vertybiniais popieriais ir pan.), prekybos ir atsiskaitymo taisyklių laikymasis bei siūlomų paslaugų investuotojams spektras.

Vertinimo kriterijų nustatymui ir projekto rezultatų apibendrinimui buvo suformuota vertinimo komisija. Ją sudarė akademinės bendruomenės, profesionalių investuotojų, žiniasklaidos bei biržų atstovai. Bendrovių vertinimą atliko Stokholmo Ekonomikos mokyklos Rygoje studentai, prižiūrimi biržų darbuotojų. Baltijos vertybinių popierių rinkos apdovanojimai rengiami nuo 2006 metų.

Apie NASDAQ OMX Group
NASDAQ OMX Group, Inc. yra didžiausia biržų operatorė pasaulyje. Ji organizuoja prekybą finansinėmis priemonėmis, teikia technologijas biržoms bei siūlo įvairias paslaugas akcinėms bendrovėms 6 žemynuose, prekybos sąrašuose turėdama daugiau nei 3500 bendrovių. NASDAQ OMX siūlo įvairius kapitalo pritraukimo būdus visame pasaulyje, naudojantis jos reguliuojamomis rinkomis JAV ir Šiaurės Europoje, Baltijos šalyse ar alternatyviąja vertybinių popierių rinka NASDAQ OMX First North bei 144A rinka. Grupė siūlo prekybą įvairiomis finansinėmis priemonėmis, įskaitant akcijas, išvestines finansines priemones, skolos vertybinius popierius, prekių sandorius, struktūrizuotus produktus bei indeksų fondus. NASDAQ OMX teikia technologinius sprendimus daugiau kaip 70 biržų, centrinių vertybinių popierių depozitoriumų bei kliringo institucijų daugiau kaip 50 šalių.
NASDAQ OMX grupei priklauso vertybinių popierių biržos Helsinkyje, Kopenhagoje, Stokholme, Islandijoje, Taline, Rygoje ir Vilniuje. Daugiau informacijos apie NASDAQ OMX galite rasti apsilankę internetiniame puslapyje www.nasdaqomx.com

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital