Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Šiaulių banko klientai gali savarankiškai stebėti savo kredito istoriją

Spekuliantai.lt | 2012-01-04 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1313
Raktiniai žodžiai: Šiaulių bankas, SAB1L
Šiaulių banko klientai gali savarankiškai stebėti savo kredito istoriją Šiaulių banko klientai gali savarankiškai stebėti savo kredito istoriją

 Šiaulių banko klientai, apsilankę banko paslaugų internetu sistemoje „SB linija“, gali nemokamai sužinoti ir savarankiškai realiuoju laiku stebėti savo kredito istoriją – esamus ir padengtus pradelstus mokėjimus finansų įstaigoms, telekomunikacijų, komunalinių paslaugų, draudimo ir kitų sektorių įmonėms. Tokią paslaugą Šiaulių bankas pradeda teikti, bendradarbiaudamas su kreditų biuru „Creditinfo“, kuris valdo asmeninės kredito istorijos sistemą „Manocreditinfo.lt“.

„Tvarkinga kredito istorija yra svarbi kiekvienam gyventojui, kadangi tai gali nulemti paskolų palūkanas, užstato, pradinės įmokos dydį, o kartais tiesiog net ir pačią galimybę pasinaudoti kreditavimo paslaugomis, – sako Šiaulių banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Arūnas Užupis. – Nuo šiol banko klientai turi galimybę internetu nemokamai gauti informaciją apie asmens kredito istorijos pokyčius ir operatyviai į juos reaguoti – taip skatiname gyventojų finansinę atsakomybę ir atsakingą skolinimąsi“.

Šiaulių banko klientai, prisijungę prie „SB linijos“, galės patekti į „Manocreditinfo.lt“ sistemą ir vieną kartą per metus pasinaudoti nemokamomis galimybėmis: sužinoti savo dešimties metų pradelstų skolų istoriją, esamus pradelstus įsiskolinimus ir kokios įmonės per pastaruosius dvejus metus domėjosi jų kredito istorija.

Taip pat visiems prisiregistravusiems „Manocreditinfo.lt“ sistemoje nemokamai suteikiama pasikeitimų stebėjimo paslauga – klientui pageidaujant, elektroniniu paštu informuojama apie pasikeitusį asmens kredito reitingą, jų vardu registruotą naują nepadengtą pradelstą skolą ar domėjimąsi jų asmenine kredito istorija.

„Sistema „Manocreditinfo.lt“ sukurta tam, kad gyventojai savarankiškai internetu galėtų stebėti savo kredito istorijos duomenis, kurie jau sukaupti ir saugomi kreditų biure „Creditinfo“. Į kreditų biurą duomenis teikia finansų, telekomunikacijų, draudimo, komunalinių paslaugų ir kitų sektorių įmonės. Primename, kad kreditų biure kaupiama ir saugoma visų nuo 18 metų Lietuvos piliečių kredito istorija. Net ir tokiu atveju, jeigu asmuo ir nėra pradelsęs atsiskaityti už prekes ar paslaugas. Gyventojo, kuris neturi pradelstų mokėjimų, kredito istorija yra tvarkinga,“ – teigia Marius Zaikauskas, asmeninės kredito istorijos sistemos „Manocreditinfo.lt“ projekto vadovas.

Pasak M. Zaikausko, gyventojus laiku vykdyti savo finansinius įsipareigojimus turėtų paskatinti ir faktas, jog duomenys apie jų pradelstas skolas kreditų biure „Creditinfo“ yra kaupiami dešimtmetį. Asmeniui net ir padengus uždelstą mokėjimą, įrašas apie pradelstą skolą kreditų biuro dalyviams dar bus prieinamas dešimt metų.

Asmeninės kredito istorijos sistemos „Manocreditinfo.lt“ duomenimis, per pastaruosius ketverius metus gyventojų, kurie turi arba turėjo įrašą kredito istorijoje apie pradelstą mokėjimą, padidėjo apie 2,5 karto ir siekia 695 tūkst. Šiuo metu įrašą apie nepadengtą pradelstą skolą turi apie 228 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital