Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Ar tvarus rinkų augimas?

spekuliantai.lt | 2009-10-28 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1858
Ar tvarus rinkų augimas? Spalio 27 d. Investuotojų asociacija surengė tradicinį renginį - diskusiją asociacijos nariams bei svečiams. Tema „Ar tvarus rinkų augimas?“ apėmė

Spalio 27 d. Investuotojų asociacija surengė tradicinį renginį - diskusiją asociacijos nariams bei svečiams.

Tema „Ar tvarus rinkų augimas?“ apėmė tris labiausiai investuotojus dominančius klausimus: koks scenarijus labiausiai tikėtinas pasaulio ir Pabaltijo šalių ekonomikose artimiausiais metais, kokia akcijų rinkų kryptis labiausiai tikėtina šiuo periodu, kokią turto dalį nukreipti į akcijų rinkas ir kokias?

Į šiuos bei auditorijos užduotus klausimus atsakymus pateikė Mindaugas Vaičiulis, MP banko Turto valdymo departamento vadovas, Donatas Frėjus, Finastos banko nuosavų investicijų valdytojas, Karolis Pikūnas, UAB FMĮ „Orion Securities“ Investicijų valdymo skyriaus vadovas bei kiti rinkų specialistai.

Anot renginio moderatoriaus, Investuotojų asociacijos valdybos nario Dariaus Slavinsko, diskusijos formatas šiam renginiui parinktas neatsitiktinai, nes jis geriausiai atspindi oponentų nuomones ir jų argumentus srityje, kurioje nėra aiškių atsakymų. Renginio dalyviai išgirdo skirtingų tarpininkų ir jų specialistų nuomones, argumentus, galėjo jas palyginti, įvertinti ir susintetinti savo labiausiai tikėtiną scenarijų.

Įspėję apie tai, jog diskusijos metu išsakytos mintys negali būti traktuojamos kaip siūlymas atlikti vienokį ar kitokį investicinį sprendimą, o tik kaip siekis padėti suprasti ekonomikoje ir rinkose vykstančius procesus, dalyviai pasidalino savo įžvalgomis ir pastebėjimais. Dalyviai vieningai sutiko, kad dugnus akcijų rinkose jau matėme kovo mėnesį. Visi dalyviai vieningai tvirtino jog uždirbti akcijų rinkose bus itin sudėtinga, o rinktis reikia itin atidžiai, daryti gilų „stock pickingą“ suvokiant kas perkama, perkamo verslo specifiką ir iš ko gaunamas pelningumas perkamame versle. Ekonomika valosi toliau, infliaciniai lūkesčiai lems naujų burbulų formavimąsi, tačiau pati infliacija negresia tol, kol nesustos nedarbo didėjimas didžiausiose pasaulio ekonomikose. Dauguma sutiko su nuomone, jog pastarąjį rinkų augimą sukėlė valstybių stimulo planai, kas iškraipė rinkas, todėl jos išliks stipriai svyruojančios, besivystančių rinkų pokyčiai seks išsivysčiusias ir bus didesni, Pabaltijyje taip pat. Metų perspektyvoje nuomonių konsensusas buvo už tai, jog ekonomikos atsigavimas nebus tvarus, labiausiai tikimasi pasaulio ekonomikos stagnacijos arba konsolidacijos, kai kurie dalyviai tikisi techninio – simbolinio augimo. Realaus ir aiškaus augimo nesitikima, nes toliau augs nedarbas, nuolat tvyros infliacijos lūkesčiai, o to pasėkoje rinkų augimas jei ir bus, tai daugiau nominalus nei realus. Svyravimai gali išlikti reikšmingi, tačiau sunkiai prognozuojami, daugiau stambių kapitalo rinkų žaidėjų veiksmai nei prognozuojami fundamentaliai paaiškinami veiksmai.

II ketvirčio įmonių duomenys viršijo analitikų prognozes, tačiau pavasarinė panika sąlygojo itin konservatyvias prognozes. Kaip dabartinis techninis stimulo planų sukeltas atsigavimas lėmė itin omtimistines prognozes, tikėtina, kad III Q analitikų prognozės nepateisins lūkesčių, ko pasėkoje tikėtina indeksų korekcija.

VIX - baimės indeksas dabar rodo įsivyraujančią ramybę, tačiau ekspertai mano, jog jis neįvertina ateities pokyčių ir ateityje jis gali paaugti. Dauguma dalyvių sutinka, jog atsakingai renkantis stiprias kompanijas ir atliekant atidų „stock pickingą“, pasinaudojant korekcijomis, laikas pradėti didinti investicijas į rizikingas turto klases, pvz, akcijas. Finastos banko ekspertas Donatas Frėjus, įspėjęs apie būtinybę asmeniškai atsižvelgti į kiekvieno investuotojo toleranciją rizikai ir pasitarti su ekspertais, išreiškė nuomonę, jog galinčių rizikuoti laisvomis lėšomis investuotojų portfeliuose laikas pradėti atsargiai didinti akcijų dalis „kruopščiai atrinktų“ kompanijų akcijomis.

Dalyviai vieningai sutiko, jog tęsiantis akcijų rinkų augimui, didžiausias grąžas vis dar gali generuoti besivystančios rinkos, ypač BRIC šalys (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija).

Visgi šiais neramiais laikais, kol tęsiasi ekonomikos valymosi laikotarpis, itin sunku numatyti rinkų kryptis, gal būt tai įtakoja didieji rinkų žaidėjai, gal tiesiog nestabilios rinkų nuotaikos, todėl fiksuoti pelnus sveika. Dauguma ekspertų rekomenduoja pirkti likvidžius aktyvus, pasiliekant galimybę bet kada uždaryti poziciją. Žaliavose ir agrokultūrose atkreipti dėmesį į tai, kur pasiūla bus ribota, o paklausa augs arba išlaikys panašius lygius.

Dalyviai nesitiki, kad CB‘ai ir FED‘as pradės ištraukinėti stimulo lėšas iš rinkos artimiausią pusmetį, „geriau pavėluoti nei paskubėti“ ir sukelti antrą didžiąją depresiją. Karolis Pikūnas netgi užsiminė apie galimybę pamatyti papildomų stimulų kitiems sektoriams gelbėti.

Kalbėdami apie Lietuvą, specialistai paskutinius BVP duomenis vertina teigiamai, tačiau greito atsigavimo ekonomikoje nemato. Tikimasi, jog ekonomika seks pasaulio ekonomikos tendencijas su tam tikru pavėlavimu, o dėl liūdnų verslo perspektyvų, NT sektoriaus problemų, per staigaus atšokimo, akcijų rinkoje daugiau tikimasi korekcijos, nei tolimesnio augimo artimiausiu metu.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital