Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Lietuvos piliečių bankrotai jau pripažįstami ir Lietuvoje

Spekuliantai.lt | 2011-11-04 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1545
Raktiniai žodžiai: fizinio asmens bankrotas, bankrotas
Lietuvos piliečių bankrotai jau pripažįstami ir Lietuvoje Lietuvos piliečių bankrotai jau pripažįstami ir Lietuvoje

 Lietuvos apeliaciniam teismui pripažinus Didžiosios Britanijos teismo nutartį dėl Lietuvos pilietės bankroto, mūsų šalies piliečiams turėtų nebelikti abejonių dėl naudojimosi šia ES teisės aktuose įtvirtinta teise, sako advokatas Gediminas Žlioba.

Užsienyje gyvenantiems lietuviams dažnai kildavo klausimas ar fizinio asmens bankroto paskelbimas užsienio valstybės teismo bus pripažintas Lietuvoje. Šias abejones išsklaidė Lietuvos apeliacinis teismas.

Teismas Nutartyje pažymėjo labai svarbų šių bylų aspektą, kad Reglamente dėl bankroto bylų yra įtvirtinta norma, reiškianti, kad automatiškas sprendimų iškelti bankroto bylą pripažinimo principas taikomas neatsižvelgiant į tai, ar tokiam skolininkui pagal pripažįstančios valstybės teisę būtų buvę įmanoma pradėti bankroto procedūras. Tai reiškia, kad užsienio teismų sprendimai bankroto bylose Lietuvos apeliacinio teismo yra ir bus pripažįstami net, jei Lietuvoje galiojantys teisės aktai tokios teisės fiziniams asmenims nesuteikia.

Lietuviai, kaip visi ES piliečiai gali kreiptis į teismą bet kurioje ES valstybėje dėl fizinio asmens bankroto paskelbimo pagal toje šalyje galiojančius įstatymus. Tai vienas iš pavyzdžių, kai ES piliečiai gali laisvai judėti ir naudotis ES reglamentuose įtvirtintomis teisėmis, net jei jų valstybėse tokios teisės nėra įgyvendintos. Toks ES teisės reiškinys vadinamas ES teisės „tiesioginiu veikimu“.

„Kol kas žinome du atvejus, kada Lietuvos piliečiai Europos Sąjungos šalyse teismų buvo pripažinti bankrutavę – Lietuvos apeliacinis teismas pripažino Anglijos ir Latvijos teismų sprendimus. Tačiau neabejoju, kad bus ir daugiau, nes nuo šiol užsienio teismų sprendimai bankroto bylose Lietuvos apeliacinio teismo bus pripažįstami net jei Lietuvoje galiojantys teisės aktai tokios teisės fiziniams asmenims nesuteikia“, - sako advokatas G. Žlioba.

Advokato įsitikinimu dabar nebeliko jokios priežasties Lietuvoje delsti priimant analogišką įstatymą. Priešingai, fizinių asmenų bankroto įstatymo priėmimo vilkinimas kenkia kreditoriams ir visam paskolų sektoriui, nes nevisais atvejais užsienio šalių fizinių asmenų bankroto institutas vienodai gina kreditorių teises, o nesant Lietuvoje fizinių asmenų bankroto įstatymo, bankai ir kitos finansų įstaigos negali tiksliai įvertinti prisiimamos rizikos skolinant Lietuvoje.

„Ekonominė krizė paliko skaudžius pėdsakus – žmonės kreipiasi, teiraudamiesi dėl fizinio asmens bankroto galimybės, nes užgriuvusi skolų našta persekiotų juos visą likusį gyvenimą, be jokios vilties atsitiesti ir pradėti viską iš naujo. O taip gali atsitikti daugeliui ir visai ne dėl piktybinio nusikaltimo, o dėl vieno ar kito įstatymo skirtingo interpretavimo ar nepasisekusios investicijos. Deja, kol kas jiems tegalime padėti tik įteisinti kitoje šalyje priimtą teismo sprendimą dėl fizinio asmens bankroto“, - pasakojo advokatų kontoros „Žlioba & Žlioba“ advokatas G. Žlioba.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital