Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

„Nordea“ pradeda platinti su žaliavų bendrovėmis susietas obligacijas

Spekuliantai.lt | 2009-10-07 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1058
„Nordea“ pradeda platinti su žaliavų bendrovėmis susietas obligacijas Didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ skyrius „Nordea Bank Lietuva“ pradeda platinti obligacijų emisijas, susietas su 10

 Didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ skyrius „Nordea Bank Lietuva“ pradeda platinti obligacijų emisijas, susietas su 10 tarptautinių bendrovių, dirbančių naftos, energetikos ir metalų sektoriuose. Emisijos „Žaliavų bendrovės” yra dviejų rūšių: „Basic” ir „Extra”.
„2008 metų pabaigoje dėl finansų krizės smarkiai sumažėjo žaliavų kainos. Šiuo metu makroekonominiai rodikliai gerėja kartu auga ir pramonės produkcijos gamyba bei valstybinės investicijos į infrastruktūrą – palaipsniui didėja žaliavų paklausa. Tikėtina, kad ateityje pasiūla nespės taip augti, o žaliavų kainos kils”, - sakė „Nordea Bank Lietuva“ Investavimo produktų projektų vadovas Modestas Plakys.
„Žaliavų bendrovių“ indeksas yra susietas su 10 tarptautinių bendrovių akcijomis. Atsižvelgdami į „Standard&Poors” analizę ir savo stebėjimus, bendroves atrinko ir indeksą sudarė „Nordea Equities Finland” analitikai. Indeksą lygiomis dalimis sudaro „Anglo American”, „Barrick Gold corporation”, „Gazprom”, „Newmont Mining”, „Outokumpu”, „Petrobras”, „PetroChina”, „Rio Tinto”, „StatoilHydro” ir „Transocean”.
Pasak M. Plakio, investavimas į šias obligacijas – efektyvus būdas išnaudoti naftos, energijos ir metalų rinkos potencialą bei diversifikuoti savo portfelį, netiesiogiai investuojant į bendroves, veikiančias skirtingos pasaulio dalyse. „Žaliavų bendrovių“obligacijos su garantija yra saugi investicija – po penkerių metų bankas „Basic“ obligacijoms suteikia nominalią (100 proc.) kapitalo apsaugą, net jei indekso vertė sumažėja.
„Žaliavų bendrovių Basic “obligacijų įsigijimo kaina svyruoja ir siekia apie 100 proc. pradinės obligacijos vertės, „Žaliavų bendrovių Extra“ kaina - apie 110 proc. pradinės vertės. Abiejų rūšių obligacijų terminas - 5 metai. Pasibaigus obligacijos terminui „Basic“ turėtojas uždirbs iki 70 proc. indekso prieaugio, o „Extra“ - iki 135 proc. indekso prieaugio. Jei indekso vertė sumažės per obligacijos gyvavimo terminą, abiejų obligacijų emisijų pirkėjai atgaus investuotą pradinę sumą, tačiau „Extra“ obligacijų pirkėjai neteks apie 10 proc. investicijų - tai yra sumokėtos rizikos priemokos dalies. Minimali investavimo suma tik eurais - 1000 eurų.
Obligacijų įsigijimas truks iki spalio 29 dienos. Išpirkimas – 2014 metų spalio 30 dieną. Obligacijas taip pat bus galima parduoti anksčiau nei po 5 metų antrinėje rinkoje. Obligacijų galima įsigyti visuose „Nordea Bank Lietuva“ klientų aptarnavimo padaliniuose.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital