Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

SUTEIKTAS REKORDINIS VALSTYBĖS GARANTIJŲ SKAIČIUS

Spekuliantai.lt | 2011-07-18 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1001
Raktiniai žodžiai: Invega, Smulkus ir vidutinis verslas
SUTEIKTAS REKORDINIS VALSTYBĖS GARANTIJŲ SKAIČIUS Dešimtus metus skaičiuojanti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pirmąjį šių metų pusmetį baigė itin sėkmingai – suteikta 43,5 proc

 Dešimtus metus skaičiuojanti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pirmąjį šių metų pusmetį baigė itin sėkmingai – suteikta 43,5 proc. daugiau garantijų kredito įstaigoms, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Iš viso už smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų imamas paskolas šiemet suteikta 320 garantijų. Dar įspūdingiau atrodo garantuotų paskolų ir garantijų sumos – per šių metų šešis mėn. garantuotų paskolų suma net 69,8 proc. (121,9 mln. Lt), o garantijų suma 61,5 proc. (88,4 mln. Lt) viršijo praėjusių metų atitinkamus rezultatus.
„Dešimtus veiklos metus pradėjome su gerokai didesniu pagreičiu. Jeigu lygintume su veiklos pradžia 2002 metais, per pirmą šių metų pusmetį garantavome 6 kartus daugiau paskolų, suteikėme 3 kartus daugiau garantijų, kurių suma padidėjo net 5 kartus. Šio veiklos tempo mažinti neketiname ir ateityje, – sako INVEGA generalinė direktorė Zita Gurauskienė. – Reiktų pažymėti, kad didelės įtakos tokiems rezultatams pasiekti turėjo ir kitos INVEGA administruojamos priemonės, tokios kaip lengvatiniai kreditai, teikiami pagal finansų inžinerijos taisykles, dalinis paskolų palūkanų kompensavimas“.
Per šešis šių metų mėn. 35,9 proc. INVEGA garantijų buvo suteikta už besiverčiančių gamyba, 21,25 proc. – už teikiančių įvairias paslaugas įmonių paskolas ir 42,8 proc. garantijų atiteko už prekybos įmonių imamas paskolas.
Veiklos pradžioje smulkieji verslininkai daugiau skolinosi investiciniams projektams įgyvendinti, tačiau per pastaruosius dvejus metus dėl ekonominio sunkmečio ryškesnis buvo apyvartinių lėšų stygius, todėl didžioji garantijų dalis buvo teikiama už šias verslininkų paskolas. Šių metų situacija yra kiek pakitusi – garantijos pasiskirstė apylygiai, t.y. už investicines paskolas jų suteikta 47,5 proc., o apyvartinėms lėšoms papildyti – 52,5 proc.“.
I šių metų pusmetį aktyviausiai iš bankų paskolas su INVEGA garantija, kuri prilyginama valstybės pagalbai, ėmė Vilniaus ir Kauno apskričių verslininkai.

Nuo veiklos pradžios (2001 m.) iki 2011-06-30 INVEGA kredito įstaigoms jau suteikė 3 144 garantijas už SVV subjektų imamas paskolas, bendra garantuotų paskolų suma siekia 1 milijardą 265,3 mln. Lt, o už jas suteiktų garantijų suma – 849,9 mln. Lt.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) teikia iki 80 proc. garantijas kredito įstaigoms už smulkiųjų ir vidutinių verslininkų imamas paskolas. Garantuotas paskolas gali gauti įmonės, kuriose dirba iki 250 darbuotojų, ir fiziniai asmenys, užsiimantys verslu (individualia veikla, turintys verslo liudijimą); maksimalus garantijos dydis – 5 mln. Lt. SVV subjektams, gavusiems paskolą su INVEGA garantija, kompensuojama 50 proc. paskolų palūkanų.

 

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital