Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Investuotojų asociacija įspėja: Ūkio bankas didina investicijas į nekilnojamąjį turtą

spekuliantai.lt | 2009-09-21 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1878
Investuotojų asociacija įspėja: Ūkio bankas didina investicijas į nekilnojamąjį turtą Ūkio bankas neseniai paskelbė, kad įsigijo bendrovę „Investicinio turto valdymas“. Ūkio banko valdybos narys Arnas Žalys portalui vz.lt teigė, kad į

Ūkio bankas neseniai paskelbė, kad įsigijo bendrovę „Investicinio turto valdymas“. Ūkio banko valdybos narys Arnas Žalys portalui vz.lt teigė, kad įmonė prižiūrės banko turimą ir iš skolininkų perimtą nekilnojamąjį bei kilnojamąjį turtą, įskaitant akcijas.
Investuotojų asociacijos nuomone, Ūkio banko informavimas apie „Investicinio turto valdymo“ įsigijimą neatitinka skaidrumo kriterijų, o realiai Ūkio bankas padidino investicijas į nekilnojamąjį turtą, kurio vertė ekonomikos nuosmukio laikais – neaiški.
Pasidomėjome „Investicinio turto valdymo“ veiklos istorija bei rezultatais. Paaiškėjo, kad „Investicinio turto valdymas“ iki 2009 metų liepos 31 dienos vadinosi „Sporto marketingas“, o jos vadovas – 25-erių Irmantas Degutis, taip pat vadovaujantis įmonei „Asocijuoto turto valdymas“, kuri anksčiau buvo tarp didžiausių Ūkio banko akcininkų.
Registrų centro duomenimis, buvusiam „Sporto marketingui“ priklauso patalpos Vilniuje, Olimpiečių g. 3 – 5,9 tūkst. kvadratinių metrų ploto čiuožykla kartu su 1,4 hektaro žemės sklypu. Šalia įsikūrę buvę Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. Verslininkui Vladimirui Romanovui priklausanti Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG) yra skelbusi apie planus toje vietoje plėtoti didelį nekilnojamojo turto projektą. Tai gali reikšti, kad jo dalimi tampa ir Ūkio bankas, kurio didžiausias akcininkas – V. Romanovas. Beje, Registrų centro duomenys nurodo, kad daliai „Investicinio turto valdymo“ patalpų uždėtas areštas.
A.Žalys aiškino, kad dėl mažiau formalumų nuspręsta pirkti jau veikiančią, o ne steigti naują įmonę. Paminėjęs, kad „Investicinio turto valdymo“ įstatinis kapitalas yra 2,5 mln. litų, A. Žalys nieko nepasakė apie tikrąjį įmonės dydį.
Registrų centro duomenimis, „Investicinio turto valdymo“ nuosavas kapitalas 2008 metų pabaigoje siekė 85,7 mln. litų, o turtas – 172,4 mln. litų. Palyginimui – Ūkio banko nuosavas kapitalas 2009 metų birželio pabaigoje buvo 479,1 mln. litų.
„Investicinio turto valdymas“, kuriame dirbo 3 darbuotojai, 2008-aisiais uždirbo 43,8 mln. litų grynojo pelno, tačiau jis gautas iš finansinės ir investicinės veiklos, greičiausiai turto perkainavimo.
Ūkio bankas neatskleidė sandorio vertės ir ar akcijos įsigytos iš susijusio asmens. Anksčiau „Sporto marketingas“ priklausė Britų Mergelių salų bendrovei „Impexnet“.
 

                                                                                                                                                  Investuotojų asociacija

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital