Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Lapkričio mėnesio bankinių paslaugų apžvalga

Spekuliantai.lt | 2010-12-06 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 787
Raktiniai žodžiai: bankai
Lapkričio mėnesio bankinių paslaugų apžvalga Praėjusį mėnesį įvykiai Euro zonoje tik patvirtino, kad finansų krizė dar neskuba trauktis iš Europos – Airijai buvo suteikta paskola, padėsianti į

 Praėjusį mėnesį įvykiai Euro zonoje tik patvirtino, kad finansų krizė dar neskuba trauktis iš Europos – Airijai buvo suteikta paskola, padėsianti įveikti biudžeto deficito problemas. Taip pat Europos Komisijos pareigūnai baiminasi, kad Airijos finansinės problemos nepaveiktų ir kitų euro zonos valstybių, turinčių didelius biudžeto deficitus.
Šie įvykiai Europoje turėjo tiesioginės įtakos valiutų kursų ženkliems svyravimams. Euro kursas dolerio atžvilgiu per lapkričio mėnesį nukrito net 6.6% (1.298 euro už dolerį). Artūras Milevskis, www.bankai.lt apžvalgininkas teigia, jog didėjant susirūpinimui dėl kai kurių Europos šalių biudžetų deficitų, investuotojai buvo linkę keisti eurą į kitas valiutas, taip pat pardavinėti Europoje veikiančių ar listinguojamų kompanijų akcijas. Ši padidėjusi euro pasiūla ir galėjo lemti ženklų kurso kritimą. Krentant euro kursui, kitos valiutos kilo – gruodžio 2 dienos duomenimis, JAV dolerio kursas lapkričio mėnesį kilo 6% iki 2.645 litų už dolerį, o Didžiosios Britanijos svaras – 4.7% (4.125 litai už svarą). Ir pirkti, ir parduoti eurą palankiausia buvo Unicredit banke, kur eurą galima buvo nusipirkti už 3.4597 litus, o parduoti – atitinkamai už 3.4459 litus.
Valiutos pirkimo ar pardavimo grynaisiais pinigais mažiausias komisinis mokestis buvo Šiaulių ir Ūkio bankuose – 2 litai, kai tuo tarpu komisinis mokestis už tokias operacijas kituose bankuose – 2.5 – 3 litai. Išsiimti grynuosius pinigus iš savo banko sąskaitos pigiausiai kainavo Medicinos banke – 0.5%, o brangiausiai - Swedbanke (0.8%).
Lapkričio mėnesį buvo pastebėtas tolesnis terminuotų indėlių palūkanų normos kritimas – spalio mėnesį didžiausias palūkanas mokėjo Ūkio bankas – 4.7 proc., kai tuo tarpu lapkričio mėnesį didžiausia bankų mokama palūkanų norma buvo tik 4% (Šiaulių bankas). Portale www.bankai.lt, taip pat galima rasti palyginamąją informacija ir apie terminuotų indėlių, laikomų unijose, palūkanų normas. Už terminuotus indėlius laikomus litais, didžiausias palūkanas mokėjo „Kredito unija Sveikatos kreditas“ – net 5.78%, o mažiausias – „Akademinė kredito unija“ (4%).
LBA prezidento S. Skopo teigimu, indėliai vis dar išlieka vienu pagrindinių taupymo priemonių ir spalį gyventojų depozitų sąskaitos pasipildė dar 44,9 mln. litų.

 

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital