Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

15% pelno mokescio mokejimas

artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Tikrina iki šiol įtarimus sukėlusias Vienkartinio turto deklaravimo deklaracijas .
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
modestas
Rašyti privačią žinutę

166 žinutės

Tik neužmirškite kad šiais metais nebus FR0462 ir priedų, o bus nauja laikinoji: GPM302. Nes matau kalbate apie Fr0462.


http://deklaravimas.vmi.lt/PublicPages.aspx?ID=0
lagnel
Rašyti privačią žinutę

133 žinutės
( +1 )

modestai, is kur info del laikinosios dekl. formos ir kada pradedamas deklaravimas uz 2006 elektroniniu budu? Aciu.
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Jo, Modestas teisingai pastebėjo.2006 pajamoms- GPM302.Paskui vėl FR0462.
Gali deklaruoti nors dabar.Jei esi tikras dėl pajamų. Tačiau patartina neskubėti - per savo banko accountą galima sudaryti ( jei neturi dar) sutartį su VMI, jie nuo 2007 02 15 ruošia pažymas mokesčių mokėtojui apie jo pajamas,ir sumokėtus mokesčius. Tai Info, kurią pateiks juridiniai ( A ir B klasės) bei fiziniai asmenys (tik A klasės pajamos) apie išmokėtas konkrečiam individui lėšas, Sodra-apie pašalpas, lizingai ir bankai -apie palūkanas,gyvybės draudimai ir pensijiniai fondai -apie įmokas,loterijos-apie prizus, lošimo namai -apie laimėjimus,ir t.t ir pan. \Beliks tik pasitikrinti ir užpildyti.

Apie formą ir jos pildymą čia:
http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=273734
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

http://www.spekuliantai.lt/forums.php?m=posts&q=1009&n=last#bottom

del tu kriteriju - padekit suformuoti klausima VMI, kad ir avis sveika ir vilkas sotus liktu.

O siaip, juk yra 0.5 mln euru + 10 stambiu sandoriu per ketvirti - busi profesionalus investuotojas, kol siu kriteriju nevirsysi, tol ... kaip ir individuali veikla yra pacio fizinio asmens reikalas, arba jis sutinka vykdyti individualia veikla arba nea.
Valdai, bet panasu jog Kauno VMI tas profesionalaus investuotojo apibrezimas pagal LR VP rinkos istatyma visai ne motais

as cia net paieskojau panasiu teziu is VMI, kaip kad pateikta d0nce gautame atsakyme Kauno VMI #32027, tai kaip nekeista, radau is to paties Kauno VMI lygiai pries metus teikta viesa bendra aiskinima http://www.kaunodiena.lt/lt/?id=6&aid=32157

galima pastebeti, kad per pastaruosius metus Kauno VMI pozicija del individualios veiklos tik griezteja, daugeja improvizacijos, o paskutiniai oficialus VMI kometarai yra nutylimi

http://www.vmi.lt/Accessibility/lt/?itemId=10124796

tai manyciau Kauno VMI klibinti su oficialiais pasklausimais butu beprasmiska arba strategiskai nenaudinga ...

tuo tarpu GPMĮ 10 str. 1 dalies (kuri nusako kas priskiriama indiv. veiklai) komentaru punktai 6.1..6.4 duoda labai daug erdves gincytis su VMI:

6.1.3 pavyzdys netiesiogiai suponuoja, kad savarankiškai sprendimus priima tik profesionalus invetuotojas (0,5 mln EUR ...)

3. Gyventojas, kaip profesionalus investuotojas (taip, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos vertybinių popierių rinkos įstatyme), užsiima vertybinių popierių pirkimu-pardavimu. Šis gyventojas savarankiškai priima sprendimus, tęstinį laikotarpį vykdo veiklą ir siekia iš šios veiklos gauti ekonominės naudos.

Laikoma, kad toks gyventojas gauna individualios veiklos pajamų iš vykdomos vertybinių popierių prekybos.


6.2 aiskiai nuo prekybos akcijomis atskiria portfeliu valdyma ir IF - tai jau negali buti indiv. veiklos paj., net jei ir noretumete

Pajamos, gautos už investavimą į investicinius fondus, ir pajamos, gautos pagal sudarytas vertybinių popierių portfelio valdymo patikėjimo sutartis prekybai vertybinių popierių biržoje visais atvejais nelaikomos vertybinių popierių pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn individualios veiklos pajamomis.

6.2
Vertybinių popierių pardavimas per vertybinių popierių biržą gali būti laikomas gyventojo individualia veikla. Nustatant, ar gyventojų pajamos, gautos iš vertybinių popierių pirkimo/pardavimo per vertybinių popierių biržą, laikomos vertybinių popierių pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn individualios veiklos pajamomis, reikia kiekvienu konkrečiu atveju įvertinti individualią veiklą apibrėžiančių kriterijų visumą (tęstinumą, priimamų sprendimų savarankiškumą, ekonominės naudos siekimą, gaunamų pajamų dalį visose gyventojo mokestiniu laikotarpiu gautose pajamose ir pan.).

ir 6.4 pavyzdys
Gyventojas savarankiškai (ne per vertybinių popierių biržą) prekiauja vertybiniais popieriais.

priestarauja vienas kitam del to, ar savarankiška veikla gali buti prekyba per birza ar tik ne per birza? (beje idomu, o kaip tai VMI nuomone buna ne per birza? )

galiausiai is viso to gaunasi, kad maksimum ka gali laimeti VMI (spausdama apmokestinti maksimaliu pajamu tarifu pelna pagal indiv. veikla), tai (su salyga, kad laimes teisini ginca del savarankiskos veiklos ir/arba profesionalios veiklos apibrezimu) priversti sumoketi uz pelna is prekybos akcijomis birzoje (bet ir tai manau tik tokiu atveju, jei pelnas [ne pajamos=pard. apyvarta ] is tokios veiklos [imho] virsytu kitas mokestiniu laikotarpiu gaunamas pajamas (visas grynas pajamas, netgi nebutinai apmokestinamas )

isvadoje: asmeniskai net abejociau esamoje situacijoje prasmingumu teikti VMI kokius tai paklausimus, nes dabartiniai istatymai ir ju isaiskinimai yra pakankamai painus, kad negaletu buti uzgincyjamos is ju keliamos VMI pretenzijos; galima visada apeliuoti i istatymu neapibreztuma, dargi priestaringuma; apeliuoti i tai, kad savaip isaiskindami savo isaiskinimus kiekvienam mokesciu moketojui atskirai, VMI yra neteisus ir pazeidzia teisetus mokesciu moketoju lukescius del teisingo ir vienodo istatymu taikymo, isaiskinimo, viesumo ..., taip pat esmini istatymu principa, kad jie negali buti taikomi atgaline data (tiek istatymai, tiek ju nauji isaiskinimai)

jau pats faktas, kad VMI nesiseka niekam prirasyti individualios veiklos, kalba pats uz save
o paskutiniai VMI isaiskinimai yra musu naudai, is kuriu tik vienas - apie santykine gaunamu pajamu dali - gali buti nenaudingas, bet ir tai neveiksnus, pakol nera tiksliai apibreztas

cia, suprantama, tik mano asmenine nuomone
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

ragainagai - jus teisus, tarp VMI isaiskinimu betvarkes yra drumsciamas vanduo. O jame lengviau gaudyti visus ziopliukus.... jeigu gyventojas vykdo veiklą, turinčią individualios veiklos požymių, toks gyventojas gaunamas pajamas (net ir tuo atveju, jeigu nustatyta tvarka jis nebuvo įregistravęs individualios veiklos), kalendoriniams metams pasibaigus iki kitų metų gegužės 1 d. turi deklaruoti ir nuo jų sumokėti: arba 15 proc. pajamų mokestį (jeigu iš šių pajamų neatimamos patirtos išlaidos veiklai vykdyti, t.y. jeigu pajamų mokestis mokamas nuo visų pajamų), arba 27 procentų (nuo 2006-07-01; nuo 2003-01-01 iki 2006-06-31 - 33 proc.) pajamų mokestį ...

Truputelis ereziju:

Bet pamastykim apie kita puse - uzregistravavau individualia veikla. Ir atsistojo arba 15%, arba 27%. Prekyboje akcijomis moketi 15% butu beveik nesusipratimas, todel sokim is karto i 27%.
Va dabar idomiau - o ka galima itraukti i islaidas ?
Automobilio remonto kastus, degalus ? vaziavau i Klaipedos naftos VAS, ar Ekrano VAS. Taip pat vaziavau paziureti imones veiklos popieriu, paziureti kaip atrodo Vingio pastatai, dabar ypac aktualu - Ekrano pastatu ir teritorijos bukle ir t.t.
Ziurint i investicine veikla - netgi namie gulejimas prie televizoriaus gali buti traktuojamas kaip "informacijos priemoniu panaudojimas gauti informacijai", nekalbu apie kompo isigijima, interneto, telefono abonentinius mokescius, ir t.t.
Nupirkus 1 kokios nors imones Turkijoje akcija - galesi sakyti - vykau i Turkija i VAS ... Zadi atostogauti Dominykoje - perki ten 1 akcija ...

Turint tokias islaidas - gal bus verta registruotis PVM moketoju - susigrazinsi PVM.

Ar nebus, kad ivyks "suolis nuo vilko ant meskos" ? Ir islaidos neprades virsyti galimo pelno mokescio ?
lagnel
Rašyti privačią žinutę

133 žinutės
( +1 )

Valdai, manau, kad keliones islaidos del 1 akcijos nebuti pateisinamos, o anksciau isvardintos - galimos
EUR
Rašyti privačią žinutę

141 žinutės
( +6 / -4 )

Manau, kad tai utopija del kelioniniu islaidu ir pan. pripazinimo teisetomis. Vis tiek suveiks subjektyvumo faktorius, nes pati VMI vertins, ka galima traktuoti teisetomis islaidomis ir ka ne... Suformuluos, jog tai nera tiesiogiai susije su akciju isigiju ir viskas.. O tiesiogines islaidos bus tik komisiniai
svetimass
Rašyti privačią žinutę

45 žinutės

Kuriame deklaracijos priede (apmokestinamos ar neapmokestinamos (N) pajamos) rodyti patirtus nuostolius pardavus inv. vienetus. Pavyzdys: metu laikotarpyje pirkau inv. vienetu uz 10,000 lt., po triju menesiu pardaviau uz 9,000 lt. Aciu.
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Truputelis ereziju:

1.Va dabar idomiau - o ka galima itraukti i islaidas ?

2.Turint tokias islaidas - gal bus verta registruotis PVM moketoju - susigrazinsi PVM.

3.Ar nebus, kad ivyks "suolis nuo vilko ant meskos" ? Ir islaidos neprades virsyti galimo pelno mokescio ?
1. Išlaidos yra tiksliai surašytos -papunkčiui. Tiesa, ar tos išlaidos ( tarkim kelionių) galima priskirti mažinančioms pelną, įrodinėti privalo mokesčių mokėtojas. Todėl, pvz. turint IF, kuriuose yra Dominykos Respublikos įmonių akcijos, neįžūliai pamosikavus prieš VMI inspektoriaus veidą tų įmonių ketvirtinėm-metinėm ataskaitom portugalų kalba ( jei neklystu), įžūliai mosikuoti bilietais į Dominykos respubliką jau nereikės.
http://www.vmi.lt/lt/index.aspx?itemId=10027674

2. Pagal PVMĮ 28 str. VP prekyba yra PVM neapmokestinama, todėl, kai nuo pajamų neskaičiuojamas pardavimo PVM, tai ir nuo pirkimų PVM neatskaitomas. Efekto nebus.

3.Rinkite čekius, prašykite visur kur įmanoma sąskaitų ( tuo mažindami LR šėšėlinę ekonomiką) ir GPM nuo VP nemokėsite.
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

EUR:
cia lygiai tas pats, negali buti subjektyvios nuomones - VMI visada teisi, o spekuliantas - visada neteisus. Kaip ten sako - durna ir baznycioj musa, taip ir cia, jei nemoki apsiginti, tu islaidu netrauksi i islaidas mazinancias pelna ir tiek, o jei esi gabus - itrauksi.

Tesian ereziju tema:

pagal linka pirma pastraipa:
T.y. prekių, medžiagų, žaliavų, detalių ir kt. įsigijimo išlaidos, nuomos, reklamos, palūkanų, įrankių įsigijimo, darbo užmokesčio išlaidos, privalomojo socialinio, sveikatos draudimo įmokos, privalomos rinkliavos, mokesčiai ir kitos išlaidos, susijusios su individualios veiklos pajamų gavimu.

Mano TV ziurejimas ir yra mano veikla susijusi su pajamu gavimu -> ziuriu per LTV verslo zinias !!! Vadinasi man reikia televizoriaus. (siuo konkreciu atveju TV aparatas = irankis)
TV aparatas apmokestinamas PVM.
dabar suku galva, kaip ta PVM butu galima atsiimti, gal ir neimanoma, bet ... gal "pasukus galva" atsirastu spraga, pro kur butu galima ir pralysti.
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

lagnel :
Valdai, manau, kad keliones islaidos del 1 akcijos nebuti pateisinamos, o anksciau isvardintos - galimos

o kodel 1 akcija nepateisinama ?
mano planuose isigyti 1% paketa, bet nepabuvus VAS, as nezinau situacijos ...
Pabuvau, nusivyliau, nepirksiu, ir ta 1 akcija parduosiu, ir pirksiu kitos imones, kad vel dalyvauti VAS.
Aisku - cia zodziu zaismas, bet ...
loko
loko
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +26 / -13 )

Valdas turėkim omeny, kad nuo 2008 01 01 o gal ir anksciau GPM sumazes iki 24 proc., o kai kurie valdžios vyrai garsiai rėkia apie 20.
Если раньше за 1 доллар давали 1 евро, то теперь будут давать в морду
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

loko :
GPM sumazes iki 24 proc., o kai kurie valdžios vyrai garsiai rėkia apie 20.

Koks skirtumas tie procentai ? Klausimas - ar as su individualia veikla mazinsiu savo pelna ar nemazinsiu.

As labai noreciau nulinio tarifo - tada nereiketu 10% VMI darbuotoju - nereiketu tikrinti spekuliantu deklaraciju ir t.t. o man nereiketu rinkti cekiu ir etc, kurie mazina mano pelna ir aisku, pelno mokesti.
loko
loko
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +26 / -13 )

juk artas71 davė nuorodą, ten yra geras leidinys, kur parašyta kokie atskaitymai leidžiami, kokie ne (24-25 psl). Koks skirtumas kokia būtent ta Jūsų ind.veikla - prekyba VP ar klozetų valymas, jei galit pagrįsti, kad išlaidos patiriamos pajamoms uždirbti. Norit pirkt teleką, tai pirkit, bet ne į namus, o į ofisą. Palūkanas už repus ir paskolas taip pat galėsit priskirti leidžiamiems atskaitymams. O skirtumas tarp neseniai buvusių 33 ir 24 proc. yra didelis. Vienas iš faktorių galbūt nebijuoti ind.veiklos, o pradėti skaičiuoti.
Если раньше за 1 доллар давали 1 евро, то теперь будут давать в морду
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

loko :

Nenoriu Jusu izeisti. Todel specialiai ir parasiau - erezijos.
Taciau: ofisas = namai. (galima pakeisti gyv. ploto paskirti i ofiso paskirti tik cia daugiau valakitos, nesigilinkim.)

ir dar vienas dalykas - ne tam duotas gyvenimas, kad as skaityciau istatymus visa savo laisvalaiki. Noreciau, kad zmones dirbantys istatymu kurime ir dirbtu protingai, o ne israstu istatyminius terminus: "gali buti", "gali nebuti", nori darai, nori - nedarai. Ir gaunasi - kuo toliau i miska, tuo ... storesni partizanai. Tokiu keliu atsiranda itampa, tarp tikrinamojo ir tikrinanciojo, nes kriterijai -> zmogiskasis faktorius. O atsiradus siai itampai - jos nuemimo kelias ?? ar ne "dovaneles" ?

O procentai: ar tai 33, ar 27, ar 24, ar 15 - zmogaus pirsciukai visada linke i save, ir visada stengsiesi sumoketi maziau.

Ir dar vienas klausimas su individualia veikla:
akcijos yra turtas. Sutuoktiniai ? ar nebus, kad 50/50 ? ar registruoti individualia veikla tures abu ?
tomka
Rašyti privačią žinutę

16 žinutės

del indv. veiklos traktavimo tai dar klausimas ar VMI teisminiu keliu apgintu savo pozicija konkrecioje byloje esant tokiai VMI isaiskinimu betvarkei?
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

anyway, pamates ta istatymo isaiskinima, kad IF pajamos nepriskiriamos individualiai veiklai ir is viso atsipuciau , nes pas mane bent jau is 2006 prekybos birzoje gausis fiksuotas mokestinis nuostolis (aciu OMXV 2005/2006 korekcijai ir SRS taxshelter)

pritariu Valdui, kad tokie istatymu neapibreztumai tik prideda itampos ir yra korupcijos saltinis

pritariu ir tam, kad mazejantis paj. mok. tarifas visa sita reikala gesina, nes nuo 2008 jam tapus 24 ar net 20%, jau bus rimtai galima svarstyti "savanoriskai" :yes registruoti indiv. veikla, nes taip bus galima moketi maziau mokesciu, nei kad pagal 15% tarifa

ne uz kalnu ta diena, kai leidimas registruoti indiv. veikla taps ne prievole, o privelegija , ir gausime tuomet is tikro irodineti, kad esi profesionalus investuotojas pagal 2/3 pozymius, kaip tai apibrezia LR VP rinkos istatymas

asmeniskai uz 2007 matyt pradesiu rinkti SF ir kvitukus, o ruosdamas deklaracija uz 2007 jau paziuresiu (kaip dugna desiu ), juolab, kad turiu indiv. veikla jau dabar, bet pagal kita fin. konsultavimo veikla, tai tuo labiau man net mazeja dvigubo apmokestinimo gresmes

neatmesciau ir to, kad VMI headoffice (tie, kurie raso tuos klaidzius issaiskinimus) mato vienu zingsniu toliau, nei uolios provincijos VMI,
todel nudienos istatymai ir isaiskinimai atspindi pereinamo laikotarpio interesu neapibreztuma

panasu jog dabar vyksta "konsolidacija" siaurejanciame kanale ir trumpuoju laikotarpiu reiketu laukti trendo i viena ar kita puse

akivaizdu, jog VMI aukso amzius spausti moketi 33% uz viska jau praeityje

netgi pajamu is IF atskyrima (daugejant investuojanciu i IF) isaikinimuose izvelgciau kaip viena is zenklu, rodanciu kur link pasuks visas sitas reikalas apie ta rodos buvusi amzina "to be or not to be" indiv. veiklos klausima
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
darelas
Rašyti privačią žinutę

69 žinutės

ar apskaiciuojant pajamu mokesti, is pajamu, gautu dividendu forma, galima atimti nuostolius is akciju pardavimo?
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Apie mokesčius:
-dividendai ( iš LR registruotų įmonių) yra A klasės pajamos, iš kurių jau yra išskaičiuoti mokesčiai. Todėl mokėti GPM dar kartą nereikia.
Pajamos iš VP prekybos -yra B klasės (kaip taisyklė), kurias deklaruoja ir mokesčius moka pats investuotojas.
Apie pajamas, kai iš jų įsigyjamas turtas:
-jeigu LR gyventojas įsigys brangų turtą ir jo pajamas VMI norės patyrinėti atidžiau, akivaizdu, kad VP nuostolis mažins legaliai gautas pajamas.
Dividendams pildoma formos GPM3002 priedas GPM302P, VP rezultatui atvaizduoti pildomas priedas GPM302T
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital