Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Investiciniai fondai

ugnius
Rašyti privačią žinutę

857 žinutės
( +300 / -178 )

Žodžiu, uždaviau tokį klausimą VPK:

"Jei tiek valdymo įmonė, tiek finansų tarpininkas priklauso tai pačiai finansų grupei, ar kas nors Lietuvoje prižiūri valdymo įmonės veiksmus, kad nebūtų piktnaudžiaujama, fiktyviai "stumdant" kelių valdymo įmonės valdomų fondų akcijas tarp tų pačių fondų, tokiu būdu, siekiant papildomai "užsidirbti" pajamų iš fondų per maklerių tarpininkavimo sandorius?"

O gavau tokį atsakymą:

"Atkreipiame dėmesį, kad investicinių fondų veiką reglamentuojantys teisės aktų reikalavimai (Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo (toliau – KISĮ) 7 str.) numato valdymo įmonės pareigą sąžiningai veikti investicinių fondų dalyvių ir rinkos patikimumo interesais bei taip pat klientui pakankamai atskleisti su juo susijusią ir jam reikalingą informaciją. KISĮ 46 str. yra numatyta, kokia informacija turi būti nurodyta investicinio fondo taisyklėse. Pažymėtina, kad šio straipsnio 6 p. ir 7 p. numato reikalavimą, investicinio fondo taisyklėse nurodyti atlyginimo valdymo įmonei, depozitoriumui, platintojui ir baigtinį sąrašą kitų išlaidų, dengiamų iš investicinį fondą sudarančių lėšų bei jų apskaičiavimo metodiką. KISĮ 48 str. 2 d. įtvirtinta nuostata, kad iš investicinio fondo lėšų galima apmokėti tik tas išlaidas, kurios yra susijusios su investicinio fondo valdymu ir yra numatytos invest icinio fondo taisyklėse. Be to, vadovaujantis KIS prospektų turinio taisyklėmis investicinio fondo viso prospekto (suderintųjų KIS ir Kolektyvinio investavimo į perleidžiamuosius vertybinius popierius subjekto) 38 p. bei specialiųjų KIS (nekilnojamojo turto KIS, privataus kapitalo KIS, KIS, investuojančio į kitus KIS bei alternatyvaus KIS) viso prospekto 34 p. turi būti atskleista informacija apie finansų tarpininkus. Taip pat pažymėtina, kad Vertybinių popierių komisija, vykdydama Lietuvoje licencijuotų valdymo įmonių valdomų investicinių fondų veiklos priežiūrą, tvirtina investicinio fondo taisykles ir prospektus, tikrina periodines ataskaitas, atlieka kompleksinius ir tikslinius patikrinimus bei kitas funkcijas, reikalingas investicinių fondų priežiūrai. 
Pažymėtina, jog šis atsakymas nelaikytinas oficialiu Vertybinių popierių komisijos išaiškinimu."Trumpai tariant - atsakymas buvo toks: viskas parašyta, o daugiau - každyj sam za siebja.

-------------------------------------------------

15% užtenka.

____________________________

W.B.: “When it's raining gold, reach for a bucket, not a thimble.”

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital