Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Manipuliacijos rinka būdai

rnk
Rašyti privačią žinutę

256 žinutės
( +37 / -14 )

asmeniskai as jumoro rinkoje neturiu ir nesuprantu. nesvarbu, ar utr ar ukb, tiesiog darbas yra darbas. istatymai rasyti ne del juoku. ir taip betvarkes pilna nereikia bent jau "savo kieme" siukslinti
Remigijus4444
Rašyti privačią žinutę

85 žinutės
( +38 / -50 )

Manau, kad tie kur manipuliuoja, tai manipuliuoja bent jau simtais tukstanciu, o jei rinka leidziasi manipuliuojama keliais lt. tai... kitaip tariant:
- problema musyse,arba aplinka kalta
Jeigu jums užtenka pinigų, vadinasi trūksta vaizduotės
pypt
Rašyti privačią žinutę

42 žinutės
( +1 / -4 )

tiesiog darbas yra darbas
tai taip išeina, kad ir aš esu ne kažkoks nenusisekęs lošėjas, o rimtas darbuotojas ? tada jėga :yes
Remigijus4444
Rašyti privačią žinutę

85 žinutės
( +38 / -50 )

Cia tik mano asmenine nuomone, o kaip zinia ji pagal kiekvieno sugedimo laipsni, nes matau ka isdareneja "investutojai" pilnom kelnem paranojos
Jeigu jums užtenka pinigų, vadinasi trūksta vaizduotės
labasionok
labasionok
Rašyti privačią žinutę

470 žinutės
( +68 / -80 )

Blogiosekla, niekas už vieną operaciją ir nebaudžia.

Man linksmiausia maksimali bauda 2000lt Ar jie suvokia kad kalbama apie vertybinių popierių rinka? Kur nauda iš manipuliacijos gali kelioliką kartų viršyti baudą? Nekalbu apie šį konkretų atvejį, bet kai pvz., Dastikui skiria tokias baudas tai juokas ima.

Gedzilla, rimtai, tu dar ką nors veiki ar tik naujienas seki?
Del baudu VPK vienoj konferencijoj prasitare, kad didins ... drastiskai
Dabar tam zingsniui geri laikai, krize, kaip tik pinigu budzete stinga.
Daug žinosi - neduos pasenti.
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Neseniai perskaičiau 2008 metų skaitomiausią straipsnį ir pamąsčiau - ot tai čia manipuliacija...

Straipsnis
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
gedzilla
gedzilla
Rašyti privačią žinutę

2678 žinutės
( +590 / -190 )

Kapitalo rinką prižiūrinti Vertybinių popierių komisija (VPK) parengė įstatymų pataisas, pagal kurias nusižengusiems rinkos dalyviams būtų taikoma kur kas didesnė finansinė ir baudžiamoji atsakomybės. Už sunkiausius nusikaltimus asmenys būtų baudžiami iki 8 m. nelaisvės.

Neprisišposykit...
pagrandukas
pagrandukas
Rašyti privačią žinutę

200 žinutės
( +14 / -8 )

LIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA

Pranešimas žiniasklaidai
2009-07-16

Už piktnaudžiavimą rinka – daug didesnės baudos, bylas nagrinės apylinkių teismai

Reikšmingai padidintos baudos už manipuliavimą rinka ir pasinaudojimą viešai neatskleista informacija

2009 m. liepos 15 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Vertybinių popierių komisijos (VPK) parengtą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 173(5) straipsnio pakeitimo ir papildymo projektą, kuriuo griežtinama fizinių asmenų atsakomybė už finansinių priemonių rinkų srityje daromus pažeidimus, nustatant didesnes baudas.

Baudos fiziniams asmenims už piktnaudžiavimą rinka, t.y. manipuliavimą rinka ir pasinaudojimą viešai neatskleista informacija, prekiaujant finansinėmis priemonėmis, sieks ne 1-2 tūkst. Lt, kaip buvo iki šiol, o 5-30 tūkst. Lt. Už pakartotinai per metus padaromą pažeidimą bauda galės siekti ir 30-60 tūkst. Lt. „Inicijavome ATPK pakeitimus todėl, kad iki šiol jame įtvirtintos baudos buvo pernelyg mažos ir neturėjo atgrasančio bei prevencinio pobūdžio, t.y. asmenys nepaisė draudimų manipuliuoti, naudotis viešai neatskleista, nes „rizikavo“ paprastai vos 1,5 tūkst. Lt siekiančia bauda, – sako VPK pirmininkė Vilija Nausėdaitė. – Tai sunkino ir finansinių priemonių rinkos priežiūrą, mažino pasitikėjimą pačia rinka. Be to, baudos buvo vienos mažiausių Europos Sąjungoje“.

V.Nausėdaitės teigimu, kiekvienas bandymas pasinaudoti viešai neatskleista informacija, manipuliuoti rinka turi sulaukti proporcingų, veiksmingų ir atgrasančių nuobaudų, nes piktnaudžiavimas rinka daro didelę žalą – mažina finansinių priemonių rinkų stabilumą ir skaidrumą, pažeidžia investuotojų interesus, padidina jų investavimo riziką, silpnina pasitikėjimą finansinių priemonių rinka bei menkina Lietuvos patrauklumą užsienio investicijų požiūriu.

Atsižvelgus į šias gerokai padidintas baudas fiziniams asmenims, minėtų pažeidimų bylų nagrinėjimas perduodamas apylinkių teismų kompetencijai. Iki šiol bylas nagrinėjo ir nuobaudas skyrė VPK. Tačiau VPK ir toliau vykdys šių bylų tyrimus ir, nustačiusi pažeidimus, surašys Administracinio teisės pažeidimo protokolus, kurie kartu su visa bylos medžiaga bus perduodami apylinkės teismui.

Baudos taip pat didinamos ir už kitus finansinių priemonių rinkas reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, pavyzdžiui, emitento vadovų nepranešimą apie savo sąskaitą sudarytus sandorius dėl vadovaujamos bendrovės finansinių priemonių. Nuo šiol maksimali bauda už šiuos pažeidimus sieks nebe 2, o 10 tūkst. Lt. Už pakartotinai per metus padaryta pažeidimą bauda galės siekti nuo 5 iki 15 tūkst. Lt (iki šiol – nuo 2 iki 4 tūkst. Lt). Tai atvejais, kai dėl padaryto pažeidimo atsirado materialinė žala, bauda galės siekti nuo 5 iki 20 tūkst. Lt (iki šiol – nuo 3 iki 5 tūkst. Lt).

VPK primena, kad juridiniams asmenims už manipuliavimą rinka ir pasinaudojimą viešai neatskleista informacija Finansinių priemonių rinkų įstatymas numato galimybę skirti iki 100 tūkst. Lt baudą, jei dėl pažeidimo padarymo negauta pajamų ar kitokios turtinės naudos arba neteisėtai gautų pajamų ar kitokios turtinės naudos dydis neviršija 100 tūkst. Lt, ir iki trigubo neteisėtai gautų pajamų ar turtinės naudos dydžio, jei neteisėtai gautų pajamų ar kitokios turtinės naudos dydis viršija 100 tūkst. Lt.

VPK, bendradarbiaudama su Teisingumo ministerija, taip pat parengė Baudžiamojo kodekso (BK) 217, 218 str. pakeitimo projektą, kuris šiuo metu įregistruotas Lietuvos Respublikos Seime. Projektu siekiama sugriežtinti fizinių asmenų atsakomybę už manipuliavimą rinka ir pasinaudojimą viešai neatskleista informacija bei pakeisti 217, 218 str. taip, kad jie būtų ne deklaratyvūs, bet praktiškai veikiantys. Šiuo metu tiek manipuliavimas rinka, tiek pasinaudojimas viešai neatskleista informacija laikomi nesunkiais nusikaltimais, už kurių padarymą griežčiausia numatyta sankcija siekia 3 metus laisvės atėmimo (manipuliavimas rinka, BK 218 str.) ir iki 2 metų – už prekybą vertybiniais popieriais pasinaudojant viešai neatskleista informacija (BK 217 str.). Seime užregistruotame projekte abiejų nusikaltimų atžvilgiu siūloma nustatyti iki 4 metų laisvės atėmimo bausmę. Tokiu būdu nusikaltimai patektų į apysunkio nusikaltimo kategoriją, o tai taip pat leistų taikyti didesnes baudas – iki 200 MGL (26 tūkst. Lt) dydžio (dabar – iki 100 MGL dydžio) – už šių nusikaltimų padarymą. Taip pat lieka galimas ir neteisėtos naudos konfiskavimas.
 

mes nugalesim..
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4092 žinutės
( +294 / -312 )

 Sunkus metas repuotojams atėjo... 

Baudos gal kiek neadekvačios, sugretino mat su EU. Visų pirma rinkos likvidumas turi būti toks, kaip EU. Tada ir be represinių priemonių bus išvengta manipuliavimo. Dabartinėje situacijoe pamanipuliuoti galima su trim litais, o bauda tūkstantį kartų didesnė...Skant, hm įdomiai.

Antra vertus, sveikintinas žingsnis.

Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4092 žinutės
( +294 / -312 )

 Arba ką jau čia su tom baudom smulkintis, iš karto 150 metų nelaisvės!

Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Joeijo
Joeijo
Rašyti privačią žinutę

89 žinutės
( +4 / -4 )

anksčiau stabiliai per visus pagrindinius saitus penktadienį paskelbdavo bedarbystės (svarbus indikatorius!)  duomenis ( 7 - 8 tūkst. kas savaitę), bet kai priartėjo prie 300 tūkst. ant lietuvos šventės dienos, viskas pritilo. bene tai bus pati tikriausia manipuliacija prislepiant informaciją
Mindaugasx
Mindaugasx
Rašyti privačią žinutę

82 žinutės
( +22 / -44 )

gal kas turejote dialogo su VPK?`  pasidalinkit atsiminimais
Dust in the wind...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital