Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

NDL1L - "DnB NORD"

manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

 Geras straipsnis - tiesiai į dešimtuką!

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/dr_abosas_sukciai_su_kaklaraisciais/

Paskutinį kartą redagavo: manimax (2011-09-05 23:22)
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

Versta iš norvegų kalbos

Straipsnis iš „Finansavisen“(„Finansų žinios“)

2011 rugpjūčio 4 d., ketvirtadienis/

 

DNB NORD KREČIA NEMALONUMAI

ĮTARIAMI PARDAVĘ „PAŠVINKUSIŲ“TAUPYMO PRODUKTŲ UŽ 1,6 MLRD.

 

“JOKIOS KOMPETENCIJOS, JOKIOS INFORMACIJOS”

 

FINANSAI: DnB NORD Lietuvoje, manoma, pardavė „pašvinkusių“ taupymo produktų už 1,6 milijardų kronų. DnB NOR Norvegijoje mano, kad tai su jais nesusiję ir neturi supratimo, ar čia pardavinėjo atitinkamus produktus.

 

SEBASTIAN LERVIK

SEBASTIAN.LERVIK@FINANSAVISEN.NO

 

OLE ASBJØRN NESS

OLE.NESS@FINANSAVISEN.NO

 

Pasak Lietuvos vertybinių popierių komisijos, manoma, kad nuo 2005 m. iki 2010 m. DnB NOR dukterinė bendrovė Lietuvoje DnB NORD 640 privatiems asmenims pardavė „pašvinkusių“ (norv. „råtne“) taupymo produktų už maždaug 1,6 milijardų kronų. Tąsyk DnB NOR valdė kontrolinį šiuo metu visiškai priklausomos dukterinės bendrovės akcijų paketą.

Manoma, iš šių investuotų 1,6 milijardų kronų apie 220 milijonų prarasta.

 

Nekompetentinga ir amoralu

Tikėtina, DnB NORD klaidino klientus, stokojo žinių apie produktus, neinformavo apie interesų konfliktus ir “kūrė iliuziją apie tai, kad produktai patikimi”.

Visa tai pateikta remiantis Lietuvos vertybinių popierių komisija.

  Kaip buvo informuotas laikraštis “Finansavisen”, pagal Lietuvos įstatymus šiai situacijai yra suėjęs senaties terminas, tačiau šalies Vertybinių popierių komisija imasi viešinti šį reikalą, taip tikėdamasi parengti pagrindą, kuriuo remiantis nukentėjusieji privatūs asmenys atgautų savo pinigus kreipdamiesi su civiliniais ieškiniais į teismą.

Tai labai nemalonios aplinkybės, - “Finansavisen” teigia Vilius Šapoka, Lietuvos vertybinių popierių komisijos vadovas.

Tiek, kiek išsiaiškinome, DnB NORD stokojo žinių apie produktus, kuriuos pardavė, neinformavo klientų apie parduotų produktų riziką, taip pat neinformavo apie banko interesų konfliktą. Parduodamas šiuos produktus, bankas užsitikrino palankesnį finansavimą nei būtų galėjęs gauti su indėliais, bet to jie nesakė klientams, - sako Šapoka.

Jis paaiškina išsamiau:

DnB NORD sukūrė iliuziją, kad jų parduodamas produktas saugus.  Kaip išsiaiškinome, klientai buvo suklaidinti, ir tai nebuvo profesionalūs investuotojai, bet klientai, kurie negali tokių produktų įvertinti patys.

Jis mano, kad DnB NORD visą kaltę suvers faktui, kad tai buvo rizika, apie kurią klientai buvo informuoti, tačiau Lietuvos Vertybinių popierių komisija tą visiškai paneigia.

 

/Citata/:Parduodamas šiuos produktus, bankas užsitikrino palankesnį finansavimą nei būtų galėjęs gauti su indėliais, bet to jie nesakė klientams 

VILIUS ŠAPOKA, LIETUVOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA

 

Teisėta ir sena

Thomas Midteide, DnB NOR komunikacijos direktorius atmeta, kad padėtis DnB NORD Lietuvoje turi ryšį su DnB NOR Norvegijoje.

Mes perėmėme DnB NORD prieš pusę metų, gerokai po to, kai šis reikalas paaiškėjo. Taigi DnB neprisidėjo kurdamas šiuos produktus, - rašo jis elektroniniame laiške, skirtame “Finansavisen”.

DnB NORD ištakos siekia net 1924 metus, tačiau tik 2006 m. bankas ėmė veikti DnB NORD vardu, tąsyk tai buvo bendra DnB NOR (51 proc.) ir Vokietijos banko NORD/LB (49 proc.) įmonė. Remiantis DnB NORD interneto puslapyje skelbiama informacija, bankas – trečias pagal dydį Lietuvoje, turintis 650 000 klientų. Metų sandūroje DnB NOR perėmė visas bendrovės akcijas.

Ar nėra truputį dirbtina kaltinti, kad jūs perėmėte banką metų sandūroje? Tas pats kaip ir kontrolinio akcijų paketo turėtojo vardas ir statusas nuo 2006 m. juk garantuoja truputį atsakomybės?

Aš suprantu, kad jūs klausiate apie atsakomybę, bet mes, kaip akcininkai, neatsakome už tai, ką daro bendrovė. Kaip akcininkai Lietuvoje mes neatlikome jokios operatyvios veiklos. Šiuo laikomasi visiškai įprastų įmonių valdymo (corporate governance) principų.

 

Galbūt Norvegijoje

Ar Norvegijoje pardavinėjote tokius pat produktus kaip Lietuvoje?

Aš detaliai nežinau Lietuvos produkto, todėl į šį klausimą negaliu atsakyti, - sako Midteide.

Elektroniniame laiške Midteide pabrėžia štai ką: administracija Lietuvoje griežtai nesutinka su ta kritika, kurią išsako komisija, ypač todėl, kad tokios bylos jau išnagrinėtos vietinių teismų. Jie turėję prieiti išvados, kad bankas veikė pagal įstatymus.

Ar jūs tiek pat neabejojate morale, kiek ir įstatymu, p. Midteide?

Aš esu įsitikinęs, kad mūsų kolegos Lietuvoje taip pat šiek tiek pasimokė iš šios istorijos, bet mes turime elgtis taip, kad iš valdžios institucijų nesulauktume jokių sankcijų.

 

/Citata/:Tai labai nemalonios aplinkybės 

VILIUS ŠAPOKA, LIETUVOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA

 

/Komentaras po nuotrauka/: VISKĄ PANEIGIA: Thomas Midteide visiškai atmeta, kad situacija Lietuvoje turi ką nors bendra su DnB NOR Norvegijoje. NUOTRAUKA: EIVIND YGGESETH

 

Šių metų liepos mėnesį Kripos įspėjo apie vagių gaujas iš Lietuvos Norvegijoje. Ar įžvelgiate ironiją, kad Lietuvos vertybinių popierių komisija dabar įspėja apie norvegišką banką?

DnB NORD tąsyk buvo vietinis bankas, tačiau esminis skirtumas čia yra tas, kad vagių gaujos laužo įstatymą, - atsako Midteide.

Lietuvos vertybinių popierių komisija informavo “Finansavisen”, kad ji susisiekė su Norvegijos finansų priežiūros tarnyba. 

 DnB NOR Lenkijoje ir Baltijos šalyse vadovauja Terje Turnes. Vakar

“Finansavisen”nepavyko su juo susisiekti.

 

 

Ne pirmą kartą DnB NOR įsivelia į nemalonumus

Nebe pirmą kartą DnB NOR turi nemalonumų parduodamas sudėtingus finansinius produktus privatiems asmenims. 

2000 metais elektrikas Ivaras Petteris Røeggenas DnB NOR įsigijo struktūrinį taupymo produktą, bankas įkalbėjo Røeggeną pasiskolinti pinigų, kad pastarasis galėtų nusipirkti didesnį produkto kiekį. Tai, kas buvo parduota kaip saugus taupymo produktas, Røeggenui virto 230 000 kronų nuostoliu. Jis kreipėsi į Vartotojų tarybą, ir kartu jie pateikė ieškinį DnB NOR.

Pernai vasarą Røeggenas Aukščiausiame teisme laimėjo bylą prieš banką, kuris apskundė sprendimą.

Vartotojų taryba tąsyk NTB (Norvegijos naujienų agentūrai – red. past.) pareiškė, kad bankas turėjo leisti visiems klientams pasinaudoti sprendimu, o ne prašyti pritaikyti ieškinio senaties terminus. Vartotojų taryba mano, kad šis atvejis gali sudaryti precedentą kitiems, kuriuos ištiko Røeggeno likimas.

Prasta apyvarta

2009 metais Norvegijos skaičiavimo centras pateikė ataskaitą apie 469 struktūrinių produktų apyvartą. Iš jų 155 produktų apyvarta buvo nulinė arba rodė neigiamas tendencijas. Be to, du iš trijų produktų buvo susilpninti to laikotarpio vidutinės banko palūkanų normos, kurią sudarė 5 proc.

Tačiau tai dar prieš atsižvelgiant į palūkanų išlaidas esant galimam nukrypimui. 

Tokiu būdu produktai, duodantys mažesnį pelną nei produkto palūkanų išlaidos taip pat duos mažesnį pelną nei banko palūkanos.

 

 

DnB NORD pardavė:

Pasak Lietuvos vertybinių popierių komisijos, DnB NORD pardavinėjo struktūrinius didelės rizikos taupymo produktus privatiems klientams Lietuvoje, neinformavęs jų apie riziką.

Tai yra obligacijos su užslėpto instrumento, kuris yra užregistruotas finansų rinkoje, rizikos apdraudimu, kaip, pvz., akcijų indeksas.

Jei akcijų indekso vertė krinta žemiau pradinės vertės, investuotojo pradinės vertės rizika apdraudžiama. Jei užslėpto instrumento vertė kyla, investuotojas gauna atitinkamą savo investicijų pelną. Jei investuojami tik savi pinigai, tai du vieninteliai padariniai. 

Jei investuotojas paėmė paskolą tam, kad įsigytų daugiau nei turi nuosavo kapitalo (DnB NORD dideliu mastu skatino klientus taip elgtis), tenka mokėti paskolos palūkanas bankui. Klientas praranda sumą pinigų, atitinkančią paskolos palūkanų išlaidas. Jei akcijų indeksas nepakyla aukščiau nei palūkanų išlaidos, klientai patiria nuostolį.

DnB NORD uždirba pinigus iš įmokų už produkto pardavimą, taip pat palūkanų pajamas, paskolinus klientui pinigų, kad šis pirktų didesnį produkto kiekį, kas ir vėl bankui atneša didesnes įmokų pajamas.

DnB NORD instrumentą sudarė keturi akcijų indeksai: 25 proc. Nikkei 255, 25 proc. Hang Seng, 25 proc. DJ Euro Stoxx 50 ir 25 proc. S&P 500.

DnB NORD paskolino nuo 50 iki 87,55 proc. vertės nuo to, už kiek instrumentas buvo pirktas, arba nuo 2 iki 5 kartų to, kokį nuosavo kapitalą turėjo klientas.

DnB NORD ėmė nuo 4 iki 7,8 proc. palūkanų už klientams suteiktas paskolas.

 

 

 

/Komentaras po nuotrauka/: Skandalas Lietuvoje dėl DnB NOR dukterinės įmonės.

GRIAUDĖJA: Vilius Šapoka piktinasi DnB NORD nekompetentingumu, amoralumu ir godumu Lietuvos klientų sąskaita. 

 

 
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

Dr. A.Bosas: Galingieji DnB NORD

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/dr_abosas_galingieji/

Taip ir nutiko, kaip rašiau straipsnyje „Sukčiai su kaklaraiščiais“, kad „DnB Nord“ bankas skųs š.m. liepos 28 dienos Vertybinių popierių komisijos (VPK) sprendimą, mat ši pagaliau pripažino, kad minėto banko SASO (su akcijomis susietos obligacijos) platinimo banko skolintomis lėšomis paslauga neatitiko teisės aktų reikalavimų ir buvo teikiama netinkamai.

VPK sprendime faktologinė ir teisinė dalis išdėstyta daugiau negu aiškiai ir mažai ką ten galėtų pridurti net aukščiausios kvalifikacijos teisininkai. Bet bankas skundžia.

Tokia yra jų teisė, bet neaiškūs tikslai. Pirmiausia galbūt tikisi išlošti laiko ir apsispręsti, ar atsiskaityti su nuostolius patyrusiais, jų pačių apgautais klientais, ar pasirinkti kitą kelią. Bet įdomiausia tai, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas skundą priėmė ir nusprendė jį nagrinėti slapta. Tai kai kuriems teisininkams kelia šoką. 640 žmonių apgautų, o bylą nagrinėja slaptai! Paskirta net teisėja. Kas sugebėjo įtikinti teismą, kad „DnB Nord“ banko afera su obligacijų emisijomis turi būti nagrinėjama slapto proceso būdu? Peržiūrėję Lietuvos administracinių bylų nagrinėjimo įstatymą randame normą reglamentuoti tuos atvejus, kai gali būti priimta nuostata nagrinėti bylą slapta:

8 Straipsnis. Bylų nagrinėjimo teisme viešumas

1. Administraciniuose teismuose bylos nagrinėjamos viešai. Į teismo posėdžių salę neįleidžiami jaunesni kaip šešiolikos metų asmenys, jeigu jie nėra proceso dalyviai arba liudytojai.

2. Teismo posėdis gali būti uždaras - žmogaus asmeninio ar šeimyninio gyvenimo slaptumui apsaugoti, taip pat jeigu viešai nagrinėjama byla gali atskleisti valstybės, tarnybos, profesinę ar komercinę paslaptį. Dėl to teismas priima motyvuotą nutartį. Uždarame teismo posėdyje gali būti proceso dalyviai, o reikiamais atvejais - ir liudytojai, specialistai, ekspertai, vertėjai.

3. Bylų nagrinėjimo teisme viešumo principas netaikomas ir tais atvejais, kai pagal įstatymą skundai ar bylos nagrinėjamos rašytinio proceso tvarka.

Paieškojome, kada buvo nagrinėjamos bylos administraciniame teisme slaptai. Radome: Lietuvos karių Afganistane girtavimo byla 2010-10-22 buvo išnagrinėta slaptai. Na, suprantu, Lietuvos kariai girti, gėda Lietuvai, pasiuntusiai į taikos misiją nedrausmingus karius, netinkamus kariūnus, netinkamai kontroliuojančius savo karius.

O kas gi mūsų aprašomuoju atveju? Bankas komercinis. Iš kur ši valstybinės reikšmės paslaptis? Jeigu komercinė paslaptis - tai VPK sprendimas yra viešas, buvo paskelbtas. Tai kodėl procesas dėl VPK sprendimo slaptas?

Įdomu, kokie buvo slapto nagrinėjimo prašymo argumentai? Ko bijo skundo pareiškėjas? Kodėl teismas mano, kad skundo pareiškėjo baimė yra pagrįsta?

Pabrėžti verta ir tai, kad nutartis dėl slapto bylos nagrinėjimo gali būti skundžiama. O kas gali sužinoti, kad tokia nutartis apskritai yra priimta? Pažiūrėjus į Vilniaus apygardos administracinio teismo elektroninį puslapį tokios informacijos rasti nepavyko. Nežinome net bylos, pradėtos skundo pagrindu, numerio.

Kyla klausimas, kaip teismas, gavęs skundą, nesusivokė, kad dėl aferos nukentėjo 640 asmenų? Ar jie neturi teisės žinoti apie bylą? Net jeigu toje byloje yra slaptą teismo posėdį atitinkančių kriterijų, yra galimas ir kitas būdas - paskelbti bylos medžiagą slapta. Bet kodėl tokios aferos nagrinėjimas slapta nusvėrė savo pusėn Temidės svarstyklių ašiniu principu esantį Administracinių bylų nagrinėjimo įstatyme, Viešo administravimo įstatyme, Vertybinių popierių rinkos įstatyme ir t.t., deklaruojamą ir Konstitucijos garantuotą, Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių Konvencijai pažadėtą vykdyti bylų nagrinėjimo viešumo principą?

Tikiuosi, kad VPK, viešai paskelbusi savo sprendimą, pasinaudos savo teise ir apskųs nutartį dėl slapto bylos nagrinėjimo. Bet kas pasakys, kokių jėgų veikiama ta nutartis buvo priimta? Man negalėjo paaiškinti nei aukščiausios kvalifikacijos teisininkai, nei teisės mokslų profesorius, dėstantis teisę viename iš Vilniaus universitetų, pagal kokius teisės aktus tokia nutartis išvis galėjo būti priimta.

Šiame sprendime daugiau klausimų negu atsakymų. Darosi netgi įdomu, ar gyvename iš tikrųjų teisinėje valstybėje, ar teisę valdo bankai ir kiti galingieji. Taip pat bus įdomu pažiūrėti ir į reakciją, kilusią po šių abiejų straipsnių, išverstų į norvegų ir anglų kalbas ir išspausdintų Norvegijoje bei kitose Skandinavijos šalyse. Abejoju, kad ten iš neteisės gali gimti teisė. Bet čia Lietuva, Marijos žemė, čia tie patys Skandinavijos bankai lietuvius laiko runkeliais ar jų kiaulidžių prižiūrėtojais. Ir tai tęsis tol, kol Lietuvos institucijos nepradės ryžtingai ginti asmens, visuomenės ir Valstybės teisių bei teisėtų interesų.


manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

Likviduojama nuo DnB NORD banko nukentėjusius investuotojus gynusi Vertybinių popierių komisija 

http://www.marketnews.lt/naujiena/finansu_rinku_prieziura_bus_patiketa_lietuvos_bankui;itemid=25471
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

 Keičia pavadinima - istorijos tos pačios 

http://www.sekunde.lt/panevezio-naujienos/milijonu-vietoje-%e2%80%93-elgetu-terbos/
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

Dr. A.Bosas: Ar turi „DnB Nord“ Lietuvoje „stogą“?

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/dr_abosas_ar_turi_dnb_nord_lietuvoje_stoga/


Norvegai savo spaudoje „DnB Nord“ banko Lietuvoje platintas SASO (obligacijas, susietas su akcijų indeksais) obligacijas vadina pašvinkusiais produktais. Įspūdžiui sustiprinti išplatinta suma (1,6 milijardo) bei nuostoliai (220 milijonų) pateikti norvegiškomis kronomis ir eurais. Tokį banko produktų neprofesionaliems klientams pardavimą norvegų spauda vadina „nekompetentingu ir amoraliu“, nes bankas „kūrė iliuziją, kad produktai patikimi“. Pateikiama dabartinio mūsų Vertybinių popierių komisijos (VPK) vadovo Viliaus Šapokos nuotrauka ir citata: „Parduodamas šiuos produktus, bankas užsitikrino palankesnį finansavimą, nei būtų galėjęs gauti su indėliais, bet to jie nesakė klientams“. V.Šapoka mano, kad „DnB Nord“ visą kaltę suvers faktui, kad tai buvo rizika, apie kurią klientai buvo informuoti. Tačiau VPK tai paneigė savo liepos mėnesio sprendimu.

Ar norvegai perkėlė savo praktiką į Lietuvą? Antrojo pagal dydį Norvegijos nacionalinio dienraščio „Finansavisen“ („Finansų žinios“) (tiražas daugiau kaip 250 000) žurnalistai uždavė klausimą p.Tomui Miteidei (Thomas Midteide), „DnB NOR“ komunikacijos direktoriui, bet jis paneigė, kad „DnB Nord“ padėtis Lietuvoje yra kaip nors susijusi su savininkais Norvegijoje. Tačiau čia pat primenama, kad 2000 metais elektrikas Ivaras Peteris Rioegenas (Ivar Petter Røeggen) „DnB NOR“ įsigijo struktūrinį taupymo produktą (kitaip - SASO). Bankas įkalbėjo Rioegeną pasiskolinti pinigų, kad pastarasis galėtų nusipirkti didesnį produkto kiekį (tokia pati schema naudota ir Lietuvoje). Tai, kas buvo parduota kaip saugus taupymo produktas, Rioegenui virto 230 000 kronų nuostoliu. Jis kreipėsi į Vartotojų tarybą ir kartu pateikė ieškinį „DnB NOR“. Pernai vasarą Rioegenas Oslo apylinkės teisme laimėjo bylą prieš banką, o šis, kaip ir lietuviškasis filialas, apskundė sprendimą. Tačiau Norvegijos elektriką gina Vartotojų taryba - ji pareiškė, kad bankas negali prašyti taikyti ieškinio senaties termino. Be to, Vartotojų taryba mano, kad šis atvejis gali sudaryti precedentą kitiems, kuriuos ištiko Rioegeno likimas. Tai reiškia, kad Lietuvoje, kur po nosim vis kaišiojamas civilizuotos šalies elgesys, esančiam filialui turi būti taikoma pagrindinio banko praktika. Tiesa, elektroniniame laiške p.Miteidė pabrėžia štai ką: [banko] administracija Lietuvoje griežtai nesutinka su ta kritika, kurią išsako [VP] komisija, ypač todėl, kad tokios bylos jau išnagrinėtos vietinių teismų [banko naudai]. Jie turėję prieiti prie išvados, kad bankas veikė pagal įstatymus. Į klausimą, ar lietuviškojo „DnB Nord“ banko moralė nekelia abejonių, p. Miteidė atsakė esąs įsitikinęs, kad lietuviai kolegos taip pat šiek tiek pasimokė iš šios istorijos: „Bet mes turime elgtis taip, kad nesulauktume jokių valdžios institucijų sankcijų“. Žiniasklaida pateikia ir paaiškinimus bei informaciją apie „DnB Nord“ banko Lietuvoje veiklą platinant rizikingus produktus, neišaiškinus klientams esmės:

Jei investuotojas paėmė paskolą tam, kad įsigytų daugiau, nei turi nuosavo kapitalo („DnB Nord“ dideliu mastu skatino klientus taip elgtis), tenka mokėti palūkanas už paskolą. Klientas praranda tokią pinigų sumą, kiek reikia sumokėti palūkanų. Jei akcijų indeksas nepakyla aukščiau nei išlaidos palūkanoms, klientai patiria nuostolį.

„DnB Nord“ uždirba pinigus iš aptarnavimo mokesčių už produkto pardavimą. Taip pat pajamas iš palūkanų, paskolinus klientui, kad šis pirktų didesnį produkto kiekį, o tai ir vėl bankui atneša didesnes pajamas.

„DnB Nord“ paskolino nuo 50 iki 87,55 proc. vertės tos sumos, už kiek obligacijų buvo pirkta, kai kuriems nuo 2 iki 5 kartų daugiau nei kliento turto vertė.

„DnB Nord“ ėmė nuo 4 iki 7,8 proc. palūkanų už klientams suteiktas paskolas, kai buvo žadamas 6 proc. pelningumas, neišaiškinant, kad tiek bus uždirbta per trejus metus. Visi klientai suprato, kad garantuojamas ne mažiau nei 6 proc. pelningumas kasmet.

Ši informacija plačiai aptariama įvairiuose rugpjūčio mėnesio laikraščiuose ir žinių portaluose.

Taigi, Norvegijoje investuotoją, kuriam buvo įsiūlyti „DnB Nord“ banko pašvinkę produktai, gina Vartotojų taryba. Apgautas žmogus jaučiasi morališkai stipresnis, turėdamas užnugarį ir gaudamas pagalbą konsultacijomis ir bendrais ieškiniais teismams. O Lietuvoje tokiais ir daugeliu kitų atvejų paprasto piliečio negina niekas, netgi tos institucijos, į kurių funkcijas tai daryti įeina. Kitaip sakant, skęstančiojo gelbėjimasis - paties skęstančiojo reikalas. Kodėl tyli Lietuvos banko pirmininkas? Gal todėl, kad 2004-2011 m. dirbo advokatų kontoroje, kuri atstovavo „DnB Nord“ banko interesams įvairiose instancijose, tarp jų ir teismuose? Gal tai jam neleidžia vykdyti Lietuvos banko įstatymo punkto, kur pasakyta apie Lietuvos kreditų įstaigų veiklos priežiūrą, nes amoralu bausti buvusį klientą? O galbūt norvegiškojo bankų koncerno vadovas Runė Bjerkė (Rune Bjerke), gegužės pabaigoje vykusio vizito metu Vilniuje susitikęs su premjeru ir kitais valdžios atstovais, gavo leidimą 640-iai Lietuvos piliečių padaryti 100 milijonų nuostolį savo pašvinkusiais produktais?

Į šiuos klausimus atsakys laikas. Bet teismai jau nebegali teigti, kad tokiais klausimais nėra tarptautinės teismų praktikos. Juk elektrikas I.P.Rioegenas laimėjo bylą Oslo apylinkės teisme. Tiesa, ji irgi apskųsta aukštesnei instancijai, bet ledai pajudėjo, ponai prisiekusieji.

O lietuviai, iki šiol raugėjantys nuo „DnB Nord“ banko pašvinkusių produktų, turėtų būti aktyvesni ir kreiptis į įvairias instancijas, kurioms pagal tiesiogines funkcijas privaloma ginti teisingumą, žmogų, visuomenę ir valstybę netgi prieš tuos „galinguosius“ bankus. Gal tada Lietuvos bankas atkreips dėmesį į tokių kredito įstaigų patikimumą ir kiti „DnB Nord“ banko klientai išvengs 640-ies lietuvių likimo, o gal patys klientai suvoks, ar šitame banke skolintis, laikyti pinigus, ar investuoti į banko sukurtus pašvinkusius produktus patikima.
Rojus
Rašyti privačią žinutę

123 žinutės
( +13 / -2 )

 Gal gana situ nesamoningu straipsniu?
Disclosure: APG1L 45.12%, TEO1L 20.51%, SPY 12.55%, VWO 11.24%, OAMOBBF1L 4.11%, SFGAT 2.67%, LDJ1L 2.65%, UKB1L 1.15%.
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

 Skanadalas su DnB Nord banku tęsiasi...


http://www.lzinios.lt/lt/2011-09-26/pirmas_puslapis/lietuviu_investuotojus_ikvepia_norvegu_elektrikas.html?print
Paskutinį kartą redagavo: manimax (2011-09-27 23:20)
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

DnB NORD "Finansų gidas"  

Investavimo karštligės pamokos – milijoninės skolos

http://verslas.delfi.lt/archive/article.php?id=50338132
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

Oi kaip skamba spaudoj DnB Nord'as 
 
Darijonas
Rašyti privačią žinutę

7 žinutės

Skamba ir iš gerosios pusės http://www.lrytas.lt/-13185761341316602509-dnb-nord-banko-vadovas-b-lundas-i%C5%A1dr%C4%AFskite-lau%C5%BEyti-taisykles.htm

Paskutinį kartą redagavo: Darijonas (2011-10-15 13:44)
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

DnB Nordo praskolintų obligacijų istorija greitai nesibaigs...., va tai ir "Finansų gidas" 100 mln. nuostolis ir 640 Lietuvos šeimų finansiškai okupuotos!

http://vz.lt/?PublicationId=5612596e-0e2c-4122-9316-b76ae4eefe4f
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

DnB strategijos vaisiai - rūbas dūšios nekeičia 

http://www.lrytas.lt/-13238517891323630950-teismas-dnb-banko-platintos-obligacijos-klaidino-investuotojus.htm

http://www.marketnews.lt/naujiena/teismas_nusprende_kad_dnb_banko_platintos_obligacijos_klaidino_investuotojus;itemid=26580


manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

DnB nekeičia veiklos krypties

http://vz.lt/article/2011/12/15/teismas_pakartojo_kad_bankas_neteisus
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

Finansų gido obligacijos

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/verslas/banko_viliones_virto_ziauriais_spastais/

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/ziniasklaida/siandien_dienrastyje_respublika_skaitykite_banku_plesikavima_jau_pamate_ir_teismai/
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

OI KAIP SPAUDOJ SKAMBA!!!

http://vz.lt/?PublicationId=bc619e44-9b16-4399-9715-89cc5ee33014&ref=rss

http://www.lrytas.lt/-13244778341323871986-teismas-atnaujino-dnb-banko-byl%C4%85-d%C4%97l-investuotoj%C5%B3-klaidinimo.htm

http://www.dienosnaujienos.lt/403487-lietuvos-vyriausiasis-administracinis-teismas-atnaujino-byla-del-uz-investuotoju-klaidinima-bausto-dnb-banko-veiksmu

http://www.vtv.lt/naujienos/teismai/atnaujino-byla-del-uz-investuotoju-klaidinima-bausto-dnb-banko-ve.html

http://ekonomika.atn.lt/straipsnis/97948/vyriausiasis-administracinis-teismas-atnaujino-dnb-banko-byla-del-investuotoju-klaidinimo

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/teismas_atnaujino_dnb_banko_byla_del_investuotoju_klaidinimo/

http://www.zebra.lt/lt/naujienos/verslas/teismas-atnaujina-dnb-banko-byla-252004.html

ir t.t.

ENERGetics
Rašyti privačią žinutę

109 žinutės
( +21 / -29 )

Patys banko darbuotojai tiksliau is administracijos (Donelaicio g.) isikurusios nera patenkinti darbdaviu.
Pats taip pat esu tureje reikalu su nekoompetingais darbuotojais. Bet nesuprantu, organizuoja darbuotoju apmokymus Latvijoje i Norvegijoje visokius team building. Bet kai pasikalbi su jais kurie turejo apmokymus tai vertina kaip atostogos o ziniu pasisemimas tik minimalus.
O kad tobuletu savo srityje tai tik studiju zinios arba atsiprasome mano kolega (-e) jums perskambins ir atsakys i jusu klausimus. Ir tai isgirsti is investavimo vadybiniko.  Gerai, kad butu vienas klausimas, bet jis dazniausiai neatsako daugiau nei i kelius klausimus.
Tai nieko ypatingo kai kuriami produktai "investavimo" tokiu "kureju".
Lenkiu si banka per dideli atstuma ir geriau reiktu zinoti tame banke su kuo galima bendrauti ir gauti dominancia issame informacija

Paskutinį kartą redagavo: ENERGetics (2011-12-21 22:15)
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

DNB tradicijos žiniasklaidoj tęsiasi - 500 000 Lt ir vėl pirmuose puslapiuose skamba ar D ar N egana B ylų 

http://vz.lt/article/2012/1/12/teismas_panaikino_dalį_dnb_sutarčių_dėl_investicinių_produktų

http://verslas.delfi.lt/archive/article.php?id=54069053
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

Naujos aplinkybės 

http://verslas.delfi.lt/business/bankininko-ir-jo-kliento-pokalbio-irasas-kelia-aistras-del-teisetumo.d?id=54439361
manimax
Rašyti privačią žinutę

40 žinutės
( +2 / -8 )

DnB "verslo variklis"

http://verslas.delfi.lt/business/dnb-ir-verslininko-gince-neteisetai-nurasyti-20-tukst-lt.d?id=54832171


Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital