Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Investavimas į meno kūrinius

Kipra
Kipra
Rašyti privačią žinutę

105 žinutės
( +18 / -2 )

Paskelbti rezultatai:

http://www.menorinka.lt/index.php?cid=50
As_uz2
As_uz2
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( +19 )

Na, dziuginantis rezultatai, stebina pinigu kiekis kuri isleido pirkejai.
Kas liecia Gunti, tai pritariu, kad truko tikrai geru pavardziu. Bet vistiek galvoju, kad aukcione pateikti darbai, ir tapytoju pavardes, tikrai ne kas dien pamatysi galerijose.Tai kryptis kaip ir teisynga. Sveikinu aukciono rengejus.
Kipra
Kipra
Rašyti privačią žinutę

105 žinutės
( +18 / -2 )

O kas yra "tikrai geros pavardes"? Juk buvo ir Galdikas, ir Mackevičius, ir Buračas, ir Krasauskas, ir litvakų visas pluoštas...
As_uz2
As_uz2
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( +19 )

Pvz.: Butu siulymas aukcione isstatyti tarkim Dzmuizinaviciu, arba Adomo Varno tapybos darba, nesvarbu kad kaina jo rekianti bus, bet aukcionas nuo to tampa tik rimtesnis.To pacio Gudaicio darba koki rasti, Ar kad ir to pacio Karatajaus darba kuris butu itrauktas i knygas apie ji. Yra dar Guncio pasiulytu pavardziu.
kriuksis

282 žinutės
( +33 / -22 )

Sveiki, seku šią įdomią skiltį jau seniai. Reto įdomumo skiltis Mane domina A. Savicko darbai: http://www2.omnitel.net/savickas/Augustinas%20Savickas.htm
Įdomi Jūsų nuomonė. Brangu? Verta? Čia sudėti geriausi parduodami darbai-kiek galėtų kainuoti ne toks žymus šio menininko kūrinys, bent apytiksliai?
O kaip dėl R. Savicko, sūnaus, kūrybos? Mano nuomone, iki tėvo dar toli.. Kadangi nesu meno rinkoje, kaip yra su paklausa/pasiūla šių darbų?
Labai dėkingas už naudingą informaciją!
guntis
guntis
Rašyti privačią žinutę

19 žinutės
( +24 )

To As_uz2:
jei aš turėčiau Zmuidzinavičių ( pas Volunda kaina 100 k Lt ) ar Čiurlionį ( 200 k USD ) – tai sėdėčiau ir į aukcioną nelysčiau. Valstybė paklaus- iš kur gavai ? Ir jei neturėsiu ką atsakyti-žiūrėk paims ir nacionalizuos.
Man idomesnė būtų diskusija, kurio menininko darbo kaina per aukciona buvo maža arba kodėl nebuvo nupirkti kai kurie kūriniai. Pvz.: kodel nenupirko Griskeviciaus, juk ‘besiklausanti laiko’ yra autorineje jo knygoje, tad ateityje nekils klausimas dėl kūrinio autentiškumo + kaina buvo nebloga. Kodėl nebuvo susidomėjimo ties Vytautu Pakalniu ( 2500 Lt ).. ?
Kaip ten su A.Savicku – nupirko už pradinę kainą ar nia ?
guntis
guntis
Rašyti privačią žinutę

19 žinutės
( +24 )

To Kriuksis:
Man asmeniškai paskutiniai A.Savicko darbai nepatinka. Buvau pas ji galerijoje ir tapybos trianalėje. Prieš ka nors pirkdamas, nueik į Juskaus ir Volundos galerija apsizvalgyti ir pabendrauti su galerijų savininkais. Jei nuspręsi ka pirkti – parašyk į konferenciją. Su laiku skonis keičiasi ir tas kas dabar yra gražu po metu bus nebegražu. Taip buvo man – pardaviau 2/3 darbų ir iš naujo komplektavau kolekcija.

Mano investavimo strategija:
-patinka ir galiu pakabinti garbingiausioje vietoje svetainėje;
-tie kurie brangsta;
-kuriuos dar galiu ipirkti ( iki 10 k ) + galiu jau dabar parduoti;
-senieji garsiausi lietuviu tapytojai ( zr. 'Tapyba' 1970-1980 m + Dramos teatro foje
As_uz2
As_uz2
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( +19 )

To Kriuksis:
Tavo klausimas ar Augustinas Savickas ar jo sunus geriau, galiu pasakyt kaip galvoju.
Yra man kaip profanui keli zinomi atvejai, kai tapo garsiu dailininku vaikai, ju daug, tik ateina i galva keletas,
Piekuras, vaikams tikrai kolkas nesiseka jo uzgozti, galbut metams begant viskas keisis,
Savicko tas pats atvejis, jis vertinamas labiau nei sunus, vieninteli dailininke kuri teva kainos atzvilgiu persoko, tai kiek zinau Norkute, uz jos darbus daug moka, bet mano asmenine nuomone ,kadangi darbai atliekami misria technika, tai jie nelabai turi isliekamosios vertes, bent as sau tokio nepirkciau. Nors cia domintu gal novatoriskumas, del ko labai megstu Kmieliausko grafikos darbus, nes jam pirmam pavyko isgauti reljefa popieriuje pries trysdesimt mazdaug metu, uz ka gavo pasaulini pripazinima.
tad domiuosiu tradicine tapyba ant drobes, ir grafika, o ne tuom kas po desimt metu praras zavesi.
To Guntis
Tai paaiskink kodel pas Volunda Zmuizinavicius dar nenunacionalizuotas?
Kas liecia klausima, kodel Griskevicius neparduotas, man paciam idomu, teko girdet nuomone kad dar jaunas, del to, keisti tie lietuviai sakyciau
Bet atsimynk kad is tikro mazai labai dalyvavo zmoniu, 40-ciai nupirktu darbu, pirkeju jei nemeluoja Lietuvos rytas, tai buvo tik apie 30 Tad manau kad atsiradus daugiau besidominciu menu, tikrai neuzsilaikys Griskevicius
guntis
guntis
Rašyti privačią žinutę

19 žinutės
( +24 )

To As_uz2:
Vinco Norkaus darbai kainuoja 5-8k Lt. Ar tu manai, kad Violetos Norkutes darbai vertinami daugiau – suabejociau
Kas del Zmuidzinaviciaus – cia gali buti tik prielaida, kad pas Volunda originalas. Autentiskuma turi ivertinti specialistai+menoterininkai atlike chemine analize, persviete rentgenu, ivertine tapymo maniera, kompozicine struktura ir t.t. Tais laikais juk nepasirasinedavo ant darbu. Prisiminkime Armoskos turimus Samuolio tapybos darbus, del kuriu autentiskumo labiausiai tiki pats Armoska ir koks buvo furoras per Samuolio tapybos paroda Maldzio galerijoje. -- Ričardas Vaitiekūnas kategoriškas. Jis spaudai sako: "… "Maldžio" galerijoje atidaryta A.Samuolio tapybos darbų originalų ir klastočių paroda". Ir vadina daug ekspozicijoje iškabintų darbų "besieliais", ir kviečia į galeriją dalės mokyklų mokinius tam, kad jie čia išmoktų atskirti originalus nuo falsifikatų.
Kipra
Kipra
Rašyti privačią žinutę

105 žinutės
( +18 / -2 )

Kalbant apie pavardes, įdomu, kodėl minite vien lietuvius? Gal todėl, kad autoritetu laikote minėtus Lietuvos tapybos albumus?

O gal pradžiai atsiverskim Laučkaitės-Surgailienės "Vilniaus meno mokyklą" bei kitų autorių knygas, kaip antai "Išeivijos dailė" ir pan.?

Galima drąsiai investuoti į bet kurio autoriaus, minimo šiose ir panašiose knygose, darbus. Čia tiems, kurie nesijaučia tvirti dailės istorijoje. O išmanantieji suvoks, kad vadovautis viena, tarybiniais metais išleista oficiozine knyga - absurdiška.

Banalu, bet pasaulis didelis ir įvairus. Neprisiriškim prie konkrečių pavardžių
va toks
va toks
Rašyti privačią žinutę

662 žinutės
( +121 / -46 )

Manau,kad pirkti meno kurinius[nebutinai drobes ar grafika] reikia tik tada,jei jie tau paciam patinka,o ne todel,kad kada nors,gal brungs.O jei ziureti i sia veikla tik kaip i versla,tai cia daugiau gali padeti nuojauta,o ne knygos,katalogai ar "specu" patarimai.
Baime mus sukausto, o tikejimas suteikia sparnus
Kipra
Kipra
Rašyti privačią žinutę

105 žinutės
( +18 / -2 )

Nepatarčiau pirkti vadovaujantis vien "patiko-nepatiko" kriterijumi. Kaip teisingai jau buvo pastebeta, skonis kinta. O kuo daugiau domiesi menu, tuo skonis labiau lavėja ir neisvengiamai keiciasi.

Be to, patikti gali daug kas, bet visko nesusipirksi, tad yra labai svarbu jau nuo pat kolekcijos formavimo pradžios nubrėžti aiškią jos formavimo kryptį.

O nuojauta yra geras dalykas, labai. Tik ji turi buti, turi veikti. Dažnai, deja, ji miega...
guntis
guntis
Rašyti privačią žinutę

19 žinutės
( +24 )

To Kipra:
Tapybos tema - man su savo inzinieriaus magr. labai toli iki Jūsų menotirininkės dr. laipsnio. Tad mano nuomone apie investavimą yra labai subjektyvi. / Investaves į tapyba esu ~ 40 k litų /
Tapybos istorija pradėjau domėtis nuo tarybinių reprodukcijos albumų + Vilniaus galerijų + knygynų. Investuoju į taip vadinamus “gyvus neįvertintus klasikus’ – todėl pradžiai man tarybinės knygos tiko, juk 1965 – 1985 buvo Lietuvos tapybos pakilimo metai.
Esu ‘prisirišęs’ prie tam tikrų pavardžių – ir kas čia blogo, jei man gražus darbai ir tikiu, kad jie yra vertingi. As vertinu Stasiulevičių, prof. Karatajų, As_uz2 vertina prof. Kmieliauską – kabiname ant sienų ir džiaugiamės puikia investicija. Aš meno nesuprantu – suprasčiau, pats ji kurčiau. Pirkdamas aš nebrėžiu jokios ‘formavimo linijos’ ir vadovaujuosi kriterijais -‘patiko-nepatiko’, ‘myliu-nemyliu’, ‘tikiu-netikiu’ ... t.y. jausmais, nuojauta, intuicija.. Prieinu prie pirkimo lengvai ir paprastai, be jokių mokslinių išvedžiojimų apie kompoziciją, tapymo techniką ir t.t. Jums banalu... o man visai ne.
Kipra
Kipra
Rašyti privačią žinutę

105 žinutės
( +18 / -2 )

Gunti, ir tai puiku...
As_uz2
As_uz2
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( +19 )

Kipra
Jusu nuojauta nemiegaBeja del kripties jus teisi, tik galiu pasakyti kad ne is karto susivoki kokia ji turi buti, nes pradejes formuoti kolekcija nuomone nera vienareiksmiska, manau tai atsiranda lavejant skoniui. Kiek teko dometis rusu reitingais, tai pirma vieta skiriama laiko patikrintiems menininkams, tiems kuriu kuryba idomi virs simto metu, dziaugiuosi, kad ir Lietuviu Ciurlionis yra joje. Tad manau ir visi jaunieji ir esamieji vyresni turi savo verte, tik reikia laiko kad suzinotum kokia, o cia tepagelbes tik nuojauta,kadangi ji pas mane neislavinta, dabar as as perku tik tai kas man paciam patinka
Dar kas liecia albumus, priejau as per knygu muge prie LDM stendo, ten buvo knyga, 100 lietuvos dalinininku, ar panasiai nemeluosiu, susidomejau, net buciau nupirkes, spekit del ko nepirkau Nemaciau as ten pvz. Karatajaus, kur visos galerijos nerealiai ji giria, nemaciau daug sau zinomu pavardziu, tad nusprendziau kad knyga gan subjektyvoka, uz tai remiuosi tarybiniu laiku literatura.
Guntis:
Pritariu tavo prisirisima prie pavardziu kurios dominavo tavo nurodytais metais, nes jaunuju garsiu dailininku verte gali buti dirbtinai pakelta galeriju kurios su jais dirba, yra isimciu, man pvz. Zygimantas Augustinas, yra kietas, tarp kitko jo daug buvo antrajame aukcione, idomu kodel neliko treciajam?Tarp kitko man imponuoja ir Griskevicius, nes i kekviena jo tapybos kurini daug darbo ideta, ir tai matosi. Del tavo nuomones, kad man patinka Kmieliauskas, noreciau pasiaiskinti kodel. Ziurint i jo grafikos darbus nuo 77m iki 95m neatsibosta ziureti, nes pas ji viskas suskirstita i atskirus lopinelius, bet vaizduoja viena tema, o kekviename lopinelyje vis atrandi kazka naujo, ka jis norejo pasakyt ar parodyti, kad ir to pacio estampo kuris buvo parduotas aukcione "Vilniaus bokstai" teko girdeti, kad jis zavisi senoves lietuviu arcitektura, kad Vilniaus baznyciu stogai, buvo statomi su tokia ismone, kad isilietu i dangu.Kekvienas boksto virsune buvo israityta, arba idomiu stogu, kai ziuri stovedamas is apacios, taip ir atrodo, juk nei vieno vienodo nera. Dabartine architektura, tai dezuciu statymas, uz tai jis ta grazu pavelda ir idejo i ta darba, kad matytume tai kas jo manymu yra grazu, placiau nepasakosiu nes to darbo gyvo nesu mates. Zinau kad jo durkra grafika baigusi, ir lieja akvarele, kiek teko matyti labai graziai interjere ikomponuojami gaivus darbai.
Tavo pasisakyma del Samuolio. As Armoska linkes tiketi, nes zmogus sukaupes kolekcija apie 600 darbu, nemanau kad leistu sau meluoti, Kazkur skaiciau kad atseit Samuolio darbu buvo 51-52, cia irgi drisciau abejoti. Girdejau nuomoniu kad juo nieks nesidomejo uz tai daugiau jam tapyti poreikio nebuvo. O vat pvz. Vincentu Vangogu irgi niekas nesidomejo, ir aplamai pripazinima gavo tik 10m po mirties, bet jis paliko 900 kuriniu. tad cia kaip kokiu kampu ziuresi.
guntis
guntis
Rašyti privačią žinutę

19 žinutės
( +24 )

To Kipra: Kodel mes šnekame tik apie Lietuvių tapytojus – todėl, kad savo daržo morkos skanesnės ir mielesnės širdžiai. Kam kabinti namuose Monet, Renoir, Pissaro, Boudin kopiją, jei dar galima isigyti Karatajų, Piekurą, Petrulį, ir t.t.
Dėl krypties jūs visiškai neteisi. Pradžioje perkant kūrinius kryptis NEREIKALINGA! Kaip Jūs galvojate ar tie arabų šeihai, kurie turi 600 vnt. brangiausių mašinų kolekciją, prieš jas perkant ‘braižė kažkokią kryptį’ – jie pirko kas jiems patinka ir viskas. Būkime ir mes laisvi, nesukaustyti tokiomis mintimis kaip teisingas ir neteisingas menas, suprantu-nesuprantu meno. Kriterijus vienas – patinka arba nepatinka kūrinys, ką mes jaučiame į jį žiūrėdami. Vien tik pats meno pirkimas ir kolekcionavimas iš prigimties yra žmogaus egocentriškas savanaudiškumas turėti – juk gali nueiti į galerijas,parodas ir pasigrožėti.
To As_uz2: galetum man daugiau nepritarti - tada galetume sveikai pasigynčiti. Mano akimis meno ekspertas yra didesnis R.Vaitiekunas, nei Armoška, todėl ir tikiu juo...
As_uz2
As_uz2
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( +19 )

tai kad galerijos is sventos dvasios negyvena, o parodos visko neturi, daug ir pas zmones likusiu darbu
Kipra
Kipra
Rašyti privačią žinutę

105 žinutės
( +18 / -2 )

Gunti, man atrodo, kad Jūs prieštaraujate pats sau: viena vertus teigiate, kad kolekcijai krypties nereikia, o antra vertus esate tiesiog užsiciklinęs ant kelių pavardžių, šiaip jau gan periferinių bendrame kontekste. Kas Jums įdiegė tas pavardes - kas prekiauja jomis?

Bet tai nieko blogo - tiesiog konstatuoju, kad Jūsų kolekcija, matyt, jau yra kryptinga. Tik galima ir kitas galerijas apeiti - prasiplėsit
Kipra
Kipra
Rašyti privačią žinutę

105 žinutės
( +18 / -2 )

Beje, Žygimanto Augustino pirmame aukcione buvo keturi, o Griškevičiaus trečiame aukcione - du puikūs darbai. Kaip galvojat, kodėl jie liko neparduoti? Kainos buvo itin normalios.

Čia šiaip, retorinis klausimas...
As_uz2
As_uz2
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( +19 )

Zygimantas is dabar gyvu esamu dailininku yra vienas kieciausiu portretistu, tikriausia vienas is keturiu-penkiu geriausiu dabar tai daranciu lietuvoje. Kodel? mane tai stebina, jis jaunas, o daro tai kas siai dienai nepopuliaru, visas jaunimas linkes i apstrakcijas, i interjerui pritaikoma kuryba. Tad Kipra cia dalis atsakymo manau tau i klausyma Del to, kad nuogos bambos, zmones nelabai pasikabins svetaineje, arba kaukoles gal ir gali aisku, bet zmogus galintis sau leisti moketi aukciono kaina, nemanau kad tures toki interjeraKadangi pats retkarciais tarp darbu ir mokslu dirbu su molio ir medzio skulpturelemis, isgirdes neigiama nuomone isizeisciau Bet as ta darau savo malonumui, uz tai giliai spjaunu i aplinkiniu nuomone. Tad, siuo klausymu Zygimanta gerbiu per atstuma, kad nebijo kitu, ir nebijo tapyti sakyciau sokiruojanciu kuriniu.
Viena kart gerai draugei, padariau toki medini bobaausi, baisiaus smagu sedinti kvailiuka Kai ji parsinese namo, jos vaikas labai jo issigando
Sako - Bijau dedes....
Kaip apsidziaugiau, nepatikesit, gal ir kvaila, bet tai buvo reakcija, emocija i mano kuryba. Aisku jie dabar susigyvene, sake rades tinkama vieta namuose tarp geliu, sedi jis ant palanges


Griskevicius... Man labai patinka jo darbai, galbut kada viena jo darba noreciau isigyti Kodel neparduotas, pats nustebes.
Kas Liecia aukciona, pasakysiu, realiu pirkeju per 3 aukcionus atejo gal 40-50, ko jus tikites kad visu skoniui bus paduoti darbai, arba del visu ju bus kovojama. As siulyciau sulaukus 100 pirkeju, ir nepardavus Zygimanto, ar Griskeviciaus, saves paklausti, o kodel niekas nenupirko. Paskutinio aukciono rezultatai be abejo stulbinatis 30pirkeju isleido 160 tukst. kurybai, puiku.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital